تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] ۸۰ درصد سهام پتروشیمی دماوند به ارزش کل پایه ۱۳ هزار میلیارد ریال فردا(یکشنبه) در فرابورس به مزایده گذاشته می شود. به گزارش ایسکانیوز، پتروشیمی دماوند که با وجود چندین بار عرضه توسط سازمان خصوصی سازی به فروش نرفته و خریداری برایش یافت نشده است ، فردا دوباره در فرابورس عرضه می شود.قرار است […]

[ad_1]

پتروشیمی

۸۰ درصد سهام پتروشیمی دماوند به ارزش کل پایه ۱۳ هزار میلیارد ریال فردا(یکشنبه) در فرابورس به مزایده گذاشته می شود.

به گزارش ایسکانیوز، پتروشیمی دماوند که با وجود چندین بار عرضه توسط سازمان خصوصی سازی به فروش نرفته و خریداری برایش یافت نشده است ، فردا دوباره در فرابورس عرضه می شود.
قرار است مجتمع پتروشیمی دماوند یوتیلیتی (آب، برق، گاز) ۲۴ طرح پتروشیمی فاز دوم عسلویه را تامین کند و هرگونه تاخیر در راه اندازی این واحد، بهره برداری از سایر مجتمع های فاز دو عسلویه را با مشکل مواجه می کند.
شرکت ملی صنایع پتروشیمی گزارش داده است تعداد ۱۰ هزار سهم پتروشیمی دماوند معادل ۸۰ درصد سهام این شرکت فردا در فرابورس عرضه می شود.
این میزان سهام به قیمت پایه هر سهم یک میلیارد و ۳۶۹ میلیون و ۴۹۱هزار و ۵۲۰ ریال و ارزش کل پایه ۱۳ هزار و ۶۹۴ میلیارد و ۹۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به مزایده گذاشته می شود.
همچنین سازمان خصوصی سازی بلوک ۸۰ درصدی سهام پتروشیمی دماوند را (در مرحله قبل از بهره برداری) به وکالت از شرکت مادر تخصصی ملی صنایع پتروشیمی(که شامل ۹ هزار و ۵۰۰ سهم عادی و ۵۰۰ سهم ترجیحی است) به صورت ۱۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۸ ساله در بازار سوم فرابورس ایران توسط کارگزاری خبرگان سهام واگذار خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، سپرده شرکت در مزایده ۸۰ درصد سهام پتروشیمی دماوند نیز ۴۱۰ میلیارد ریال عنوان شده است و خریدار در صورت برنده شدن ۲۰ روز کاری مهلت دارد مبلغ پیشنهادی خود را پرداخت کند.
نیروگاه برق و بخار شرکت پتروشیمی دماوند از دو بخش برق و بخار برای خدمات دهی به شرکت های فاز دوم پتروشیمی منطقه ویژه پارس تشکیل شده است.
ظرفیت نصب شده بخش بخار در نیروگاه پتروشیمی دماوند ۶۰۰ تن در ساعت و ظرفیت نصب شده نیروگاه برق نیز ۳۰۰ مگاوات است که در مرحله نخست ٩٠ مگاوات برق در این نیروگاه تولید می شود.

۴۰۱/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس