تاریخ انتشار: ۲۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] باتوجه به تصویب راه اندازی بازار مشتقه ارزی از سوی شورای عالی بورس، مجلس نیز به دلیل مزایای راه اندازی این بازار همچون بیمه نوسانات نرخ ارز برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران، نگاه مثبتی به این بازار دارد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، محمدرضا پورابراهیمی – رییس […]

[ad_1]

محمدرضا پورابراهیمی

باتوجه به تصویب راه اندازی بازار مشتقه ارزی از سوی شورای عالی بورس، مجلس نیز به دلیل مزایای راه اندازی این بازار همچون بیمه نوسانات نرخ ارز برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران، نگاه مثبتی به این بازار دارد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، محمدرضا پورابراهیمی – رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان مطلب فوق گفت: بانک مرکزی در دوره‌ پیشین ( دولت قبل ) خیلی با بازار مشتقه ارزی موافق نبود و به عبارتی پای کار نمی‌آمد. اما بانک مرکزی کنونی با ریاست دکتر سیف، نگاه مثبتی به استفاده از ابزارهای مالی برای مدیریت و تنظیم بازارها از جمله بازار ارز دارد.

وی اظهار داشت: با این تفاسیر در صورت اقدامات عملی بانک مرکزی، مجلس نیز آماده همکاری در این زمینه است تا دغدغه ریسک نوسانات نرخ ارز برای فعالان اقتصادی به حداقل برسد.

پورابراهیمی با بیان اینکه در صورت حمایت جدی و عملیاتی بانک مرکزی به زودی شاهد راه اندازی بازار مشتقه ارزی خواهیم بود، گفت: مجوز خرید و فروش ارز به بانک‌ها در این راستا یک گام به جلو است و مقدمه‌ای برای تاسیس بازار مشتقه ارزی به حساب می‌آید.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: بورس کالای ایران آمادگی خود را برای راه اندازی بازار مشتقه ارزی یا به عبارت بهتر ایجاد بازار آتی ارز در این مرحله ، اعلام کرده است که این بورس در زمینه راه اندازی و مدیریت بازار آتی سکه طلا از سال ها پیش تجربیات موفقی دارد.

۶۰۱/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس