تاریخ انتشار: ۱۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس دادگاه بخش شاوور از مرگ یک جوان در حادثه تیراندازی در این شهر خبر داد. به گزارش میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان خوزستان، رئیس دادگاه بخش شاوور از مرگ یک جوان در حادثه تیراندازی در این شهر خبر داد. مجید افراخته گفت: در ماه رمضان امسال، به دنبال یک فقره […]

[ad_1]

رئیس دادگاه بخش شاوور از مرگ یک جوان در حادثه تیراندازی در این شهر خبر داد.

به گزارش میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان خوزستان، رئیس دادگاه بخش شاوور از مرگ یک جوان در حادثه تیراندازی در این شهر خبر داد.

مجید افراخته گفت: در ماه رمضان امسال، به دنبال یک فقره تیراندازی در روستای الجزایر از توابع شهر شاوور، جوان ۱۹ ساله‌ای به هویت ج.ر دچار قطع نخاع شد که به رغم تلاش پزشکان، بر اثر جراحات وارده نهم مردادماه امسال درگذشت.

وی ادامه داد: این اتفاق بر اثر درگیری میان عده‌ای از افراد دو طائفه که سابقه نزاع قبلی با چاقو با یکدیگر را داشتند، صورت گرفت.

افراخته گفت: هنوز عمدی بودن این قتل مشخص نیست اما در این خصوص شش نفر بازداشت شده اند که عمدتاً سابقه خرید و فروش وتوزیع مواد مخدر را در پرونده دارند. همچنین متهم اصلی پرونده، سابقه تیراندازی، شرارت، قدرت نمایی با سلاح و ضرب و جرح دارد.

وی به خانواده‌ها هشدار داد: مواظب فرزندان خود باشند و از خرید سلاح و نگه‌داشتن آن در محل زندگی خود پرهیز کنند. علاوه بر اینکه نگهداری سلاح غیرمجاز جرم است، فرزندان آنان نیز ممکن است با استفاده از اسلحه آنان مرتکب جرم جدیدی ‌شوند.

افراخته گفت: بارها از طریق دادگاه به مردم این بخش اعلام شد که سلاح غیرمجاز خود را تحویل دهند تا ضمن برخورداری از تخفیفات قانونی مانند تعلیق اجرای مجازات و تعلیق صدور حکم، مقدمات تحویل مجوز اسلحه شکاری برای آنان فراهم شود اما متأسفانه از این طرح استقبال نشده است.

وی از نیروهای امنیتی و انتظامی خواست تا با پاکسازی محله به محله از سلاح و دعوت از افراد به مراجع انتظامی و اخذ تعهد از آنان برای عدم استفاده از سلاح، شرایط پیشگیری از وقوع جرائمی که با اسلحه صورت می‌گیرد را فراهم کنند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس