تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مرگ چاه‌کن ۶۰ ساله افغان در عمق ۱۰ متری چاهی خبر داد. سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در ابن‌باره‌گفت: در ساعت ۱۲:۲۵ امروز یک مورد حادثه چاه به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه ۱۱۳ و […]

[ad_1]

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مرگ چاه‌کن ۶۰ ساله افغان در عمق ۱۰ متری چاهی خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در ابن‌باره‌گفت: در ساعت ۱۲:۲۵ امروز یک مورد حادثه چاه به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه ۱۱۳ و گروه نجات ۲ را به محل حادثه واقع در خاوران اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه گفت: محل حادثه یک منزل دو طبقه قدیمی به مساحت حدود ۶۰ متر مربع بود که در حیاط آن کارگران مشغول کار بودند و یک کارگر ۶۰ ساله افغان نیز برای انجام عملیات حفاری به عمق ۱۰ متری یک چاه رفته بود.

ملکی با بیان اینکه این کارگر برای تامین روشنایی داخل چاه یک رشته سیم برق را که در انتهای آن لامپی قرار داشت به عمق چاه برده بود، گفت: پس از حضور عوامل آتش نشانی در محل مشاهده شد که این کارگر افغان بدون حرکت در عمق چاه مانده که آتش‌نشانان بلافاصله وارد عمل شده و این فرد را به سطح زمین منتقل کردند اما پس از بررسی علائم حیاتی مشخص شد که وی جان خود را از دست داده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه علت مرگ این کارگر ۶۰ ساله افغان از سوی پزشکی قانونی اعلام خواهد شد، گفت: اما با توجه به شواهد موجود و نا ایمن بودن سیم‌برق به نظر می‌رسد که برق گرفتگی علت اصلی مرگ این کارگر باشد.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل به عملیات خود خاتمه دادند، گفت: توصیه همیشگی ما به کارگران این است که هنگام حضور در چاه از لوازم استاندارد استفاده کنند و اگر برای تامین روشنایی به چراغ احتیاج دارند بهتر است که از چراغ قوه و چراغ های شارژی استفاده کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس