تاریخ انتشار: ۰۳ آبا ۱۳۹۴
افشای اسناد سفرهای پرهزینه کامرون;

اخیرا در محافل رسانه‌ای انگلیس اختصاص یکصد هزار یورو به منظور انجام سفر نخست‌وزیر انگلیس برای ابراز تسلیت در پی مرگ ملک‌عبدالله پادشاه پیشین عربستان سعودی، جنجال آفرین شده است. به گزارش “گذارخبر”  به نقل از خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، اسناد تازه انتشار یافته از دفتر کابینه انگلیس نشان می‌دهد از ژوئیه ۲۰۱۴ تا مارس ۲۰۱۵ […]

اخیرا در محافل رسانه‌ای انگلیس اختصاص یکصد هزار یورو به منظور انجام سفر نخست‌وزیر انگلیس برای ابراز تسلیت در پی مرگ ملک‌عبدالله پادشاه پیشین عربستان سعودی، جنجال آفرین شده است.

به گزارش “گذارخبر”  به نقل از خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، اسناد تازه انتشار یافته از دفتر کابینه انگلیس نشان می‌دهد از ژوئیه ۲۰۱۴ تا مارس ۲۰۱۵ حتی یک پنی از پول مالیات‌دهندگان این کشور چگونه برای سفرهای خارج از کشور «دیوید کامرون» نخست‌وزیر، هزینه شده است.

برای نمونه، یک سفر به بروکسل برای شرکت در نشست شورای اروپا به طور متوسط ۵۰۰ یورو هزینه برمی‌دارد. سفر به قاره‌های دیگر، آمریکا یا استرالیا، کمی بیش از ۱۰ هزار یورو می‌شود.

اما در همین اسناد، پرداخت هزینه برای تسلیت پس از مرگ عبدالله بن عبدالعزیز (پادشاه عربستان) بسیار جالب به‌نظر می‌رسد. دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس برای این مراسم از یک هواپیمای چارتر استفاده کرد و یک روز در عربستان اقامت داشت، که هزینه این اقامت یک روزه ۱۰۱٫۷۹۲ یورو هزینه بود.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در انگلیس به این هزینه‌های نامتعارف واکنش نشان داده‌اند. این کاربران معتقدند یکصد هزار یورو هزینه پرداخت شده کامرون برای ادای احترام به پادشاه دیکتاتور عربستان ارزشی برابر ۵۱ سال پرداخت ۱۹۶۰ یورو مالیات یک نفر است.

همچنین بلافاصله پس از انتشار این اسناد، هزینه بالای صرف شده برای حضور کامرون در این مراسم، توجه گروه‌های حقوق‌بشری انگلیس را به خود جلب کرد. نهادهای حقوق بشری انگلیس، نام سعودی‌ها را میان بدترین کشورها جهان در زمینه سوء‌استفاده از انسان‌ها و نقض حقوق بشر آورده‌اند.

سخنگوی کامرون در واکنش به اعتراض‌ها بدون اینکه وارد جزئیات این سفر شود، گفت: این پرواز چارتر برای یک گروه شامل نخست‌وزیر، مقام‌های دولت،خانواده آنان و افسران عضو تیم حفاظت سلطنتی بود. او در این زمینه توضیح بیشتری نداد.

به گزارش این خبرگزاری روسی، یکی از مخالفان حزب محافظه‌کار انگلیس در صفحه کاربری خود در شبکه توییتر نوشت: دیوید کامرون از عربستان سعودی حمایت می‌کند؛ کشوری که بر اساس معیارهای شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد محکوم است و چندی پیش سر پنج خارجی را برید و جسد آنان را از جرثقیل آویزان کرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس