تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به دنبال تلف شدن هزاران ماهی در رود “یلواستون” آمریکا بخش اعظمی از این رود مسدود شد. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مقامات محلی ایالت “مونتانا” هزاران ماهی در رود “یلواستون” به طرز مشکوکی تلف شده‌اند و به همین دلیل بخش اعظمی از این رود تا رفع این مشکل مسدود خواهند ماند. دپارتمان پارک‌ها، […]

[ad_1]

به دنبال تلف شدن هزاران ماهی در رود “یلواستون” آمریکا بخش اعظمی از این رود مسدود شد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مقامات محلی ایالت “مونتانا” هزاران ماهی در رود “یلواستون” به طرز مشکوکی تلف شده‌اند و به همین دلیل بخش اعظمی از این رود تا رفع این مشکل مسدود خواهند ماند.

دپارتمان پارک‌ها، شیلات و حیات وحش ایالت مونتانا اعلام کرد: هفته گذشته بیش از ۲۰۰۰ ماهی در این منطقه به دلیل یک نوع انگل کشنده تلف شده‌اند. هر چند تعداد ماهی‌های تلف شده رو به افزایش است چرا که دیگر بخش‌های رود یلواستون و سایر رودهایی که با این رود می‌ریزند نیز تحت تاثیر شیوع این انگل قرار گرفته است.

گزارش‌ها حاکیست تلف شدن این تعداد ماهی در این وسعت بی‌سابقه بوده و پیش از این حادثه‌ای مشابه در ایالت مونتانا گزارش نشده است.

کارشناسان محیط زیست بر این باورند که علت این کشتار جمعی بیماری “پرولیفراتیو” کلیوی است که از نوعی انگل ناشی می‌شود. همچنین این بیماری می‌تواند بر اثر عوامل دیگری همچون افزایش دما، کاهش جریان آب و فعالیت‌های تفریحی انسان بروز کند. این انگل قابلیت دارد که به دیگر مجراهای آبی و بخش‌های رودخانه از طریق رفت و آمد قایق‌ها منتقل شود و دلیل بستن رودهای این منطقه برای جلوگیری از انتقال گسترده‌تر انگل است.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، ‌مقامات محلی ایالت مونتانا برای جلوگیری از گسترش این انگل اقدام به مسدود کردن بخش‌هایی از این رود کرده و فعالیت‌هایی همچون قایق سواری و ماهیگیری در آن ممنوع شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس