تاریخ انتشار: ۰۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مرگ کارسول توسط شرکت حقوقی شرمن اند استرلینگ در منهتن تایید شده است. وی از سال ۱۹۵۲ تا ۲۰۱۴ میلادی در این شرکت حقوقی فعالیت می کرده است.  روبرت کارسول مقام وزارت خزانه داری آمریکا که مسئول مذاکره در خصوص آزادی ۵۲ گروگان آمریکایی در ایران در سال ۱۹۸۱ میلادی بود، در سن ۸۷ […]

[ad_1]

مرگ کارسول توسط شرکت حقوقی شرمن اند استرلینگ در منهتن تایید شده است. وی از سال ۱۹۵۲ تا ۲۰۱۴ میلادی در این شرکت حقوقی فعالیت می کرده است.

 روبرت کارسول مقام وزارت خزانه داری آمریکا که مسئول مذاکره در خصوص آزادی ۵۲ گروگان آمریکایی در ایران در سال ۱۹۸۱ میلادی بود، در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

به گزارش تسنیم به نقل از  روزنامه نیویورک تایمز، «جان کارسول» نماینده وزارت خزانه داری آمریکا در مذاکرات مربوط به آزادی گروگان‌های آمریکایی در ایران در سال ۱۹۸۲ میلادی، ۲۲ جولای یعنی ۸ روز قبل در سن ۸۷ سالگی در خانه اش در ایالت ماساچوست از دنیا رفت.

مرگ کارسول توسط شرکت حقوقی شرمن اند استرلینگ در منهتن تایید شده است. وی از سال ۱۹۵۲ تا ۲۰۱۴ میلادی در این شرکت حقوقی فعالیت می کرده است.

کارسول که به عنوان مقام وزارت خزانه داری در دوران ۳ رئیس جمهور آمریکا فعالیت کرده، در مذاکرات مربوط به آزادی گروگان های آمریکایی در ایران نقش داشته است. وی همچنین نقش مهمی در مذاکرات مربوط به وام فدرال به شهر نیویورک در دوران بحران مالی دهه ۱۹۷۰ میلادی داشته است.

۴ نوامبر ۱۹۷۹ میلادی دانشجویان در تهران با تسخیر سفارت آمریکا حداقل ۵۲ نفر را به گروگان گرفتند. گروگانگیری ۴۴۴ روزه آمریکایی ها در تهران در دوره ریاست جمهوری جیمی کارتر به یک دردسر بزرگ سیاسی و دیپلماتیک برای وی تبدیل شد و موجب گردید تا نتواند بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود.

جیمز رستون در مقاله‌ای در نیویورک تایمز نوشته است: کارسول از جمله افراد ناشناخته‌ای بود که نقش مهم و حساسی در حل و فصل بحران گروگانگیری داشت.

روبرت کارسول ۲۵ نوامبر ۱۹۲۸ میلادی در بروکلین متولد شد. پدرش ویلیام براون کارسول یک مهاجر اسکاتلندی بود.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس