تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا، در تقویم فدراسیون بین المللی بهداشت محیط، روز ۲۶ سپتامبر ” روز جهانی بهداشت محیط” نام گرفته است و همه ساله برنامه هایی در گرامیداشت این مناسبت در سراسر جهان برگزار می شود، در نظر است در ۴ مهر ماه سال ۱۳۹۵ با اجرای برنامه های مناسب پیرامون شعار سال با […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا، در تقویم فدراسیون بین المللی بهداشت محیط، روز ۲۶ سپتامبر ” روز جهانی بهداشت محیط” نام گرفته است و همه ساله برنامه هایی در گرامیداشت این مناسبت در سراسر جهان برگزار می شود، در نظر است در ۴ مهر ماه سال ۱۳۹۵ با اجرای برنامه های مناسب پیرامون شعار سال با عنوان، ” کنترل دخانیات، پاسخی در برابر همه گیری جهانی آن” این روز گرامی داشته شود.


مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: استعمال دخانیات هر ساله موجب مرگ شش میلیون نفر در جهان می شود. از این تعداد ۶۰۰ هزار نفر در اثر مواجهه با دود دست دوم آن جان خود را از دست می دهند. شواهد روشنی که ارتباط بین مصرف دخانیات و ابتلا به سرطان ریه، کلیه، حنجره و سر و گردن، پستان، مثانه، مری، لوزالمعده و معده را نشان می دهد وجود دارد. حدود نیمی از مصرف کنندگان دخانیات در سنین بهره وری و به صورت زود هنگام جان خود را از دست می دهند و به طور متوسط این افراد ۱۰ سال زودتر از افراد غیر سیگاری می میرند. بنابراین مصرف دخانیات یک مسئله مهم بهداشت عمومی و بهداشت محیط در سراسر جهان است.


بر اساس این گزارش بی شک” روز جهانی بهداشت محیط ” فرصت مغتنمی است تا با بازنگری و نگاه مجدد به توانمندی ها، دستاوردها و انتظارات موجود برای پاسخگویی به هنگام و شایسته به مردم و در قالب یک برنامه منسجم و کلان همراه با سایر دستگاه های مسؤول در مسیر تحقق سلامت مردم گام برداشت.


گفتنی است این مراسم چهارم مهرماه در تهران برگزار می شود.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس