تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] برخی اطلاعات آماری نشان می‌دهد که هر سال در سراسر جهان ۴۰۰۰ زن به دلیل خشونت خانگی جان خود را از دست می‌دهند. به گزارش ایسنا، در آمریکا اکتبر (ماه جاری میلادی) ماه “آگاهی‌بخشی ملی در مورد خشونت خانگی” است و آمار نشان می دهد که هر روز  در این کشور سه زن توسط […]

[ad_1]

برخی اطلاعات آماری نشان می‌دهد که هر سال در سراسر جهان ۴۰۰۰ زن به دلیل خشونت خانگی جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش ایسنا، در آمریکا اکتبر (ماه جاری میلادی) ماه “آگاهی‌بخشی ملی در مورد خشونت خانگی” است و آمار نشان می دهد که هر روز  در این کشور سه زن توسط همسر یا همسر سابق خود به قتل می‌رسند.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا نیز در سخنانی گفت: همه افراد وظیفه دارند تا به مشکل خشونت خانگی اعتراض کرده و همچنین هیچ یک از زنانی که قربانی خشونت می‌شوند نباید به فراموشی سپرده شوند.

وی به مناسبت این روز ملی همچنین افزود: اگرچه در مجموع آمار خشونت خانگی علیه زنان طی دو دهه گذشته حدود سه چهارم کاهش یافته اما در کشوری که از هر چهار زن یک نفر و از هر هفت مرد نیز یک تن در طول زندگی‌اش خشونت خانگی را تجربه می‌کند لازم است اقدامات بیشتری انجام شود.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، طبق بررسی‌ها سه چهارم مرگ و میرهای ناشی از خشونت خانگی در شرایطی رخ می‌دهد که زنان به دلیل شرایط نامطلوبِ زندگی، تمایل به ترکِ همسران خود را دارند یا به این کار اقدام کرده‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس