تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] بلژیک به عنوان اولین کشور جهان به مرگ یک نوجوان مبتلا به بیماری لاعلاج کمک کرد. به گزارش ایسنا، برای نخستین بار از زمان قانونی شدن “اوتانازی” برای بیماران خردسال در بلژیک، یک نوجوان ۱۷ ساله که به بیماری درمان ناپذیر مبتلا بود به کمک پزشکان به زندگی خود پایان داد. بلژیک در سال […]

[ad_1]

بلژیک به عنوان اولین کشور جهان به مرگ یک نوجوان مبتلا به بیماری لاعلاج کمک کرد.

به گزارش ایسنا، برای نخستین بار از زمان قانونی شدن “اوتانازی” برای بیماران خردسال در بلژیک، یک نوجوان ۱۷ ساله که به بیماری درمان ناپذیر مبتلا بود به کمک پزشکان به زندگی خود پایان داد. بلژیک در سال ۲۰۰۲ اوتانازی یا مرگ خودخواسته بیماران را به عنوان حق شخصی آنان به رسمیت شناخته بود.

“ویم دیستلمانس” سخنگوی کمیته نظارت بر اوتانازی می گوید: خوشبختانه خردسالان زیادی به بیماری‌های درمان ناپذیر مبتلا نمی‌شوند و برای اوتانازی هم پزشکان همچنان از همان روش قدیمی، یعنی بردن بیمار به کمای مصنوعی و آرامبخشی تسکینی استفاده می کنند.

“ژان ژاک دوگوش” سناتور بلژیکی که کارزاری را در حمایت از اوتانازی هدایت می کند در دفاع از قانونی شدن مرگ خودخواسته بیماران و از جمله بیماران خردسال در این کشور می گوید: واقعیت این است که امکانی که ما ایجاد کردیم به وضعیتی منجر شد که حالا خیلی از بیماران به نوعی آرامش خاطر دارند، چون می دانند که می توانند از این امکان استفاده کنند. البته اجباری به استفاده از این گزینه ندارند اما همین که چنین امکانی وجود داشته باشد تغییر بزرگی در وضعیت بسیاری از آنان ایجاد می کند.

به گزارش یورونیوز، بلژیک در سال ۲۰۱۴ مرگ خودخواسته برای بیماران زیر سن قانونی را به شرط رضایت والدین شان مجاز اعلام کرده و در حال حاضر تنها کشور دنیا است که اوتانازی را بدون محدودیت سنی مجاز می‌شمارد.

هلند هم اجازه مرگ خودخواسته را به کودکان داده اما سن این کودکان باید بالای ۱۲ سال باشد اما بلژیک در سال ۲۰۱۴ محدودیت سنی در مورد اتانازی را لغو کرد.

بنابر این گزارش، در هلند، بلژیک و لوکزامبورگ اجازه مرگ خودخواسته داده می‌شود و به فرد برای عملی شدن آن کمک می‌شود. در

سوئیس اجازه داده می شود که فردی مثلا با تجویز داروی سمی به مرگ فرد بیمار کمک کند.

کلمبیا اجازه اتانازی را می‌دهد. کالیفرنیا سال گذشته با پیوستن به ایالت‌های اورگان، واشنگتن، ورمونت و مونتانا اجازه کمک به مرگ

بیماران خواستار اتانازی را داد.

کانادا نیز قوانینی را در ژوئن سال جاری تصویب کرد که به پزشکان اجازه می‌دهد تا به بیماری که خواهان اتانازی است، کمک کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس