تاریخ انتشار: ۰۹ خرد ۱۳۹۵

– مدیر گروه سلامت و جمعیت خانواده مرکز بهداشت استان همدان گفت: مرکز جامع تکامل کودک به منظور نظارت تخصصی تر بر روند رشد کودکان مواجه با مشکلات تکاملی در همدان راه اندازی شد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
دکتر فاطمه نوری روز شنبه در آیین بهره برداری از مرکز جامع تکامل کودکان در همدان تمرکز بر سلامت کودکان را از مهمترین شاخصه های جامعه سالم دانست و گفت: با پرورش کودکان سالم می توان بزرگسالانی سالم را به جامعه تحویل داد.
مدیر گروه سلامت و جمعیت خانواده مرکز بهداشت استان همدان افزود: آموزش های مبتنی بر بازی، حمایت محیط و دولت، تغذیه سالم و مشارکت والدین در رشد کودک از عوامل موثر در رشد کودکان است.
وی با بیان اینکه پنج سال نخست فرصت طلایی است و باید این موضوع به قدری گفته شود که به گوش مردم و مسئولان برسد افزود: سال‌های اولیه سال‎های طلایی برای رشد تکامل مغز است.
وی بیان کرد: زیربنای تکامل مغز انسان در پنج سال اول عمر انسان رخ می‎دهد و اگر محرک به میزان کافی نباشد، توانایی‎ها کمتر بروز می‎کند.
وی عنوان کرد: ۶۰ درصد تکامل مغز انسان تا سن دوسالگی اتفاق می‎افتد و در نوزادی اوج رشد مغز رخ می‌دهد اما خانواده‎ها از این موضوع بی‎اطلاع هستند و بیشتر بعد از دبستان برای کودکان خود هزینه می‌کنند.
وی افزود: ارتقا تکامل با افزایش محرک‎های محیطی انجام می‎شود در نتیجه مرکز جامع تکامل کودکان فقط برای کودکان عقب مانده و دارای مشکل نیست.
نوری با تاکید بر اینکه اگر آموزش‎‌ها در سنین پایین‎تر آغاز شود موفقیت‎های بیشتری در بزرگسالی رخ می‎دهد ادامه داد: کودک باید با محرک‎های مختلف آشنا شود تا بتواند توانمندی های لازم در زمینه های مختلف را کسب کند.
۷۵۳۰/۶۹۹۳

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس