تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۴

مرکز آمار ایران تورم نقطه به نقطه مناطق شهری برای شهریور ماه امسال را ۱۱٫۶ درصد و نرخ تورم ماهانه را ۱۳٫۶ درصد اعلام کرد. نرخهای اعلام شده نسبت به مردادماه امسال کاهش یافته است.

مرکز آمار ایران با انتشار گزارشی شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در شهریورماه سال ۱۳۹۴ براساس سال پایه ۱۳۹۰ را اعلام کرد.

براین اساس، شاخص کل (بر مبنای ۱۳۹۰=۱۰۰) در شهریور ماه سال ۱۳۹۴ عدد۲۱۶٫۸ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۰٫۹ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۱٫۶ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۱٫۵) افزایش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به شهریورماه سال ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل۱۳٫۶ درصد است که نسبت به همین اطلاع درمرداد ماه (۱۳٫۸ درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۵۱٫۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۲درصد کاهش داشته است. شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۹٫۹ رسید که نسبت به ماه قبل۰٫۳ درصدکاهش داشته است.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹٫۶ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۱۱٫۱ درصد است.

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹٫۴ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه ۹۴نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰٫۸ درصد است که نسبت به همین اطلاع در شهریورماه (۱۰٫۸ درصد) افزایش یافته است.

شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در شهریورماه ۹۴ به رقم ۲۰۴٫۸ رسید که نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل۱۲٫۶ درصد بوده و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به شهریور ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۵٫۱ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مردادماه (۱۵٫۱ درصد) کاهش یافته است.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس