تاریخ انتشار: ۰۸ ارد ۱۳۹۵

بجنورد -ایرنا – مدیرکل بهزیستی استان از راه اندازی مرکز آموزشی حمایت کودک و خانواده با رویکرد ارائه خدمات اجتماع محور خبر داد.

به گزارش‌‌‌‌‌به گزارش “گذارنیوز” به نقل از روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان ؛ رضا اله وردی با بیان این که در حال حاضر تنها یک مرکز کودکان خیابانی در مرکز استان به صورت شبانه روزی به جامعه هدف ارائه خدمات می کند گفت : به زودی مرکز آموزشی حمایت کودک و خانواده و با رویکرد ارائه خدمات اجتماع محور برای آموزش های لازم به این کودکان راه اندازی خواهد شد .
وی اظهارکرد : طبق آخرین آمار سال گذشته ۸۷ کودک در این مرکز پذیرش شده اند که بیشترین آن ها ۶ الی ۱۱ سال می باشند و از این تعداد ۵۱ نفر کودک خیابانی و ۳۶ نفر کودک کار شناسایی شده اند که اکثریت این کودکان دانش آموزان مقطع ابتدایی هستند .
مدیرکل بهزیستی استان گفت : هدف از تاسیس این مرکز، تغییر نگرش کودکان نسبت به کار در خیابان می باشد و با فراگیری مهارت های لازم ضمن داشتن امنیت در کنار خانواده ارزش های والاتری همچون ادامه تحصیل و اهداف متعالی تر را در خود تقویت کنند.
در تعاریف بین المللی کودکان خیابانی به افراد زیر ۱۸ سال اعم از پسر و دختر گفته می شود که برای ادامه بقاء خود مجبور به زندگی در خیابان می باشند و کودکان کار نیز به کودکانی اطلاق می شود که به دلیل نابسامانی اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی وغیره از آموزش ، بهداشت ، تغذیه ، امنیت و دیگر حقوق خود محروم مانده و ناگزیر به کار در خیابان ، مزارع ، کارگاه ها می باشند .
۶۰۰۳/۱۷۴۴/

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس