تاریخ انتشار: ۱۹ آبا ۱۳۹۴
پایان بازیگر فیلم کشتار با اره‌برقی در تگزاس;

گونار هانسن بازیگر نقش ˝صورت‌چرمی˝ ضدقهرمان نمادین فیلم کلاسیک ˝کشتار با اره‌برقی در تگزاس˝ از دنیا رفت. وی روز شنبه بر اثر سرطان لوزالمعده در خانه خود در مِین درگذشت. او ۶۸ ساله بود. به گزارش آسوشیتدپرس، هانسن در فیلم اسلشر “کشتار با اره‌برقی در تگزاس” (۱۹۷۴) به کارگردانی توبی هوپر بازی کرد که علاقه‌مندان […]

گونار هانسن بازیگر نقش ˝صورت‌چرمی˝ ضدقهرمان نمادین فیلم کلاسیک ˝کشتار با اره‌برقی در تگزاس˝ از دنیا رفت. وی روز شنبه بر اثر سرطان لوزالمعده در خانه خود در مِین درگذشت. او ۶۸ ساله بود.

به گزارش آسوشیتدپرس، هانسن در فیلم اسلشر “کشتار با اره‌برقی در تگزاس” (۱۹۷۴) به کارگردانی توبی هوپر بازی کرد که علاقه‌مندان فیلم‌های ترسناک آن را فیلمی کلاسیک می‌دانند. این فیلم تاکنون هفت دنباله به همراه داشته است.

در فیلم اول چند دوست که به خانه پدربزرگ یکی از خودشان رفته‌اند، گرفتار یک قاتل زنجیره‌ای یا همان “صورت‌چرمی” می‌شوند؛ قاتلی مجنون که سلاح مورد علاقه‌اش اره‌برقی است و نقابی از پوست انسان به چهره دارد.

مایک آیزنشتات مدیر برنامه‌های هانسن با تایید خبر مرگ او گفت: شخصیت هانسن در فیلم “کشتار با اره‌برقی در تگزاس” یکی از نمادین‌ترین چهره‌های اهریمنی تاریخ سینماست.

هانسن متولد ۱۹۴۷ در ریکیاویک در ایسلند بود. او در پنج سالگی همراه خانواده به ایالات متحده مهاجرت کرد و تا ۱۱ سالگی در مین ساکن بود. خانواده هانسن سپس به تگزاس رفتند. او در دانشگاه تگزاس در آستین در رشته‌های زبان انگلیسی و ریاضیات در مقطع لیسانس تحصیل کرد و بعد در رشته‌ مطالعات اسکاندیناوی ادامه تحصیل داد.

مردی که همه را می‌ترساند، درگذشت

او بعد از بازی در فیلم “کشتار با اره‌برقی در تگزاس” در ۱۹۷۷ در فیلم “عاشق شیطان” مقابل دوربین رفت و بعد تا ۱۹۸۸ در هیچ فیلمی بازی نکرد و بیشتر به عنوان یک نویسنده فعال بود. او در دو دهه اخیر در حدود ۲۰ دیگر بازی کرد و همزمان به نوشتن کتاب و فیلمنامه ادامه داد.

هانسن در ۲۰۱۳ کتاب “محرمانه اره‌برقی” را منتشر کرد که مخاطبان با خواندن آن با اتفاقات پشت صحنه تولید این فیلم روبرو می‌شوند.

مجموعه فیلم‌های “کشتار با اره‌برقی در تگزاس” در دنیا بیش از ۲۳۵ میلیون دلار فروخته‌اند.

هفتمین قسمت این مجموعه سینمایی ترسناک سال ۲۰۱۳ به نمایش درآمد و ۴۷٫۲ میلیون دلار فروش داشت. فیلم هشتم با عنوان “صورت‌چرمی” سال آینده اکران می‌شود.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس