تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایلنا از کردستان، عبدالمحمد زاهدی در دومین جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد با بیان اینکه در طول سه سال گذشته کردستان مسیرخود برای رسیدن به توسعه را پیدا کرده، گفت: مردم استان قبول کرده‌اند از اقتصاد معیشتی صرف خارج و در اقتصاد ملی نقش […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایلنا از کردستان، عبدالمحمد زاهدی در دومین جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد با بیان اینکه در طول سه سال گذشته کردستان مسیرخود برای رسیدن به توسعه را پیدا کرده، گفت: مردم استان قبول کرده‌اند از اقتصاد معیشتی صرف خارج و در اقتصاد ملی نقش آفرینی کنند.


وی افزود: با توجه به در دست تدوین بودن برنامه ششم توسعه و شناخت و برنامه‌هایی که وجود دارد راه توسعه کردستان بیش از پیش هموار شود.


زاهدی در ادامه با بیان اینکه امنیت پایه و اساس هر مبحث توسعه‌ای است، اظهار داشت: با تلاش اعضای شورای تامین استان و همدلی و همراهی مردم  امروز کردستان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور به شمار می‌رود.


استاندار کردستان با برشمردن عمده اقدامات و عملکرد دولت تدبیر و امید در کردستان خاطرنشان کرد: علی رغم مجموعه مشکلات و کاهش شدید اعتبارات دولتی کارهای بسیار خوبی برای توسعه و آبادانی کردستان صورت گرفته است.


وی با اشاره به اینکه به اذعان اهل فرهنگ و هنر در هیچ دوره‌ای به اندازه این دولت در حوزه مسایل و برنامه‌های فرهنگی کار نشده، یادآوری کرد: رورزی نیست در نقطه‌ای از استان کردستان شاهد برگزاری یک برنامه عمده فرهنگی در بخش‌های مختلف نباشیم که برگزاری دو دوره جشنواره فرهنگ و هنر اقوام در سنندج نمونه‌ای از آنها است.


زاهدی اضافه کرد: در راستای شناساندن ظرفیت‌های فرهنگی و هنری کردستان به دیگر نقاط کشور تاپایان سال سه برنامه هفته فرهنگی در انزلی، تهران و جزیره کیش برگزار خواهد شد.


مقام عالی دولت در کردستان به اقدامات صورت گرفته در مسایل عمرانی و زیربنایی نیز اشاره کرد و افزود: در سه سال گذشته تاکنون ۴۸۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۲۰ کیلومتر راه بین شهری با ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار احداث و به بهر برداری رسیده است.


زاهدی افزود: در طول همین مدت ۶۰۰ کیلومتر روکش آسفالت با صرف هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.


وی با اشاره به اینکه  در دولت تدبیر و امید ۹۰۰ کیلومتر خطوط برق رسانی ،۲۳ هزار انشعاب گاز  در روستاها و ۳۵۵ پروژه گازرسانی در سطح استان به بهره برداری رسیده، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته هزارو ۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه تامین و انتقال آب هزینه کرده است.


استاندار کردستان یادآوری کرد: تاکنون نیز به میزان ۶۹۵ میلیارد توان در حوزه آب وسد سازی برای استان از دولت مصوبه گرفته‌ایم و همچنان در حال رایزنی برای افزایش این میزان هستیم.


زاهدی بهره‌برداری از هزار و ۸۶۵ پروژه کشاورزی، اعلام مرز سیرانبند بانه به عنوان مرز رسمی، جذب ۵ سرمایه‌گذار خارجی و سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیاردی در حوزه فناوری اطلاعات را از دیگر اقدامات صورت گرفته در دولت یازدهم خواند و اضافه کرد: در حوزه فناوری اطلاعات وبا این میزان سرمایه گذاری ظرف مدت دو سال برای ۶ هزار نفر به صورت مسقیم و برای بیش از ۱۸ هزار نفر بصورت غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.


وی همچنین به موفقیت‌های حوزه ورزش در استان نیز گریزی زد و اظهار داشت: در طول این مدت ورزشکاران کردستانی موفق به دریافت ۶۷۷ مدال رنگارنگ در مسابقات گوناگون شده‌اند و در همین مدت ۳۰پروزه ورزشی بهره برداری شده است.


زاهدی بهره‌برداری از ۱۲۵ پروژه مدرسه‌سازی در مناطق مختلف استان را نیز از قلم نینداخت و اضافه کرد: تجهیز مرز رسمی باشماق، پیگیری راه‌اندازی کارخانه‌های لاستیک‌سازی، سیمان پتروشیمی، زنجیره فولاد و احداث پالایشگاه تنها بخش از تلاش‌های انجام شده برای عمران کردستان در دولت یازدهم است.


وی در پایان گفت: مجموعه خدمات دولت در سه سال گذشته تا پایان هفته در کتابچه ای بصورت کامل منتشر و در دسترس عموم قرار می گیرد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس