تاریخ انتشار: ۲۲ بهم ۱۳۹۴
حجت الاسلام ناطق نوری:

حجت‌الاسلام ناطق نوری از مردم خواست در انتخابات هفتم اسفند، نماینده اصلح را برای مجلس انتخاب کنند.

به گزارش “گذارنیوز” و به نقل از ایلنا  حجت‌الاسلام علی اکبر ناطق‌نوری طی سخنانی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن، با تشبیه دوران انقلاب به زمان فرعون گفت: وقتی کارگزاران به فرعون خبر دادند که پسری بدنیا می‌آید که تاج و تخت را از تو می‌گیرد و تو را بر زمین می‌زند وی تمام تلاش خود را برای جلوگیری از بدنیا آمدن چنین پسری به کار گرفت اما اراده حق بر این بود که موسی درصحت و سلامت کامل بزرگ شود و حکومت ظلم را سرنگون کند.

وی ادامه داد: اراده حق در ایران نیز همواره تجلی داشته و هنگامی که امام در سال ۱۳۴۲ دستگیر شد جمع زیادی از مردم در قم، ورامین و تهران تظاهرات کردند و عده زیادی شهید شدند. طاغوت به ظاهر خواست امام و جریان آن را نابود کند اما اراده حق آن بود که امام بماند.

ناطق‌نوری با اشاره به دستگیری امام (ره) گفت: هنوز سخنرانی سال ۱۳۴۳ امام را به یاد دارم که ایشان فرمودند شما نباید من را آزاد می‌کردید و الان که آزاد هستم کار خودم را انجام خواهم داد و جلوی اعمال شما را خواهم گرفت.

رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری ادامه داد: در زمان سخنرانی امام در مورد کاپیتالاسیون من در نزدیکی ایشان ایستاده بودم. ایشان در آن سخنرانی گفت که رئیس جمهور آمریکا از منفور‌ترین انسان‌ها است. این سخنرانی موجب شد تا امام به بورسای ترکیه تبعید شود اما باز هم نتوانستند خللی در حرکت امام ایجاد کنند.

رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه قم در جهان تشیع گفت: در دهه چهل در بین علما معروف بود که قم از نظر علمی ضعیف بود و به سطح نجف نمی‌رسد اما اراده خدا بود که امام به نجف برود و کلاس درس برگزار کند تا نجف پی به عظمت و سطح علمی علمای قم ببرد.

وی با اشاره به دوران تبعید امام در پاریس گفت: زمانی که اعلامیه معروف «ماه محرم ماه غلبه خون بر شمشیر است» را امام صادر کردند من در نوفلشاتو خدمت امام رسیدم و گفتم جوانان تهران به خاطر تیراندازی و کتک خوردن از عوامل شاهنشاهی و نظامی می‌خواهند یک ماشین یا تانکی را منفجر کنند اما منتظر اجازه شما هستند امام فرمودند نمی‌توانم چنین اجازه‌ای دهم اما من به این موضوع اصرار کردم و امام تصریح کردند که من نمی‌توانم چنین اجازه‌ای را بدهم زیرا این سربازان هم فرزندان من هستند.

ناطق نوری روشنفکر بودن و خرافه زدایی را ازدیگر صفات بارز امام دانست و گفت: یک روز یک معمم و یک مکلی پیش من آمدند و گفتند که امام را سحر کردند و ما باطل سحر را آورده‌ایم من با اینکه اعتقادی به این حرف‌ها نداشتم خبر را به گوش امام رساندم که امام خنده‌ای کردند و گفتند من خودم باطل سحر هستم.

رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری در پایان از مردم خواست که در انتخابات حضور پررنگی داشته باشند و نماینده اصلح را برای مجلس انتخاب کنند و همچنین برای مسئولانی که توانستند برجام را به فرجام برسانند آرزوی توفیق و مسئلت کرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس