تاریخ انتشار: ۰۶ خرد ۱۳۹۵

– مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم این استان به طور خودجوش و همچون برنامه های عزاداری ماه های محرم و صفر متولی برگزاری یادواره های شهدا در نقاط مختلف استان باشند.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از خبرنگار ایرنا، سید مصطفی مهدی عصر چهارشنبه در یادواره سردار شهید دکتر قربانعلی جلیل که در یاسوج برگزار شد، افزود: نشر فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه و ماموریت اساسی تمامی قشرهای جامعه در شرایط کنونی است.
وی بیان کرد: هدف اصلی از برگزاری یادواره شهدا گرامیداشت هر چه بیشتر یاد و خاطره شهیدان و بازگو کردن رشادت های مثال زدنی آنان در دوران هشت سال دفاع مقدس است.
مهدی اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت موجب پیروزی کشور و ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس با وجود کمبود امکانات و تجهیزات نظامی شد.
وی عنوان کرد: ولایتمداری و روحیه شهادت طلبی از عوامل مهم اقتدار همه جانبه ایران اسلامی در عرصه بین المللی است.
مهدی ابراز داشت: دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب با روش ها و ابزارهای مختلف از جمله تهاجم فرهنگی درصدد تضعیف ولایتمداری و روحیه شهادت طلبی ملت ایران هستند اما به لطف الهی این توطئه شوم نیز خنثی خواهد شد.
وی افزود: ملت ایران به دلیل ولایتمداری و داشتن روحیه شهادت طلبی در خط ولایت و مسیر شهادت ثابت قدم هستند.
فعال فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد و نماینده ادوار هفتم و هشتم مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این یادواره، گفت: شهدا هیچ نیازی به برگزاری یادواره ندارند بلکه گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان عامل زدودن غفلت و گمراهی از انسان ها است.
ستار هدایتخواه افزود: امنیت، آرامش، عزت و افتخار کنونی کشور و ملت ایران مدیون خون شهدا و جانفشانی های آنان در دوران هشت سال دفاع مقدس است.
وی بیان کرد: برای ادای دین به شهدا باید مسیر و آرمان های ناب آنان را ادامه داد.
هدایتخواه اظهار کرد: برای تداوم راه شهدا دو ویژگی مهم شامل ولایتمداری و روحیه شهادت طلبی لازم است.
وی عنوان کرد: دشمنان با گسترش روحیه رفاه طلبی و راحت طلبی سعی در کاهش روحیه شهادت طلبی ملت ایران دارند.
فرزند سردار شهید دکتر قربانعلی جلیل نیز در این یادواره، گفت: زنده نگهداشتن یاد شهدا برای حفظ ارزش های ناب نظام و انقلاب است.
دکتر علیرضا جلیل افزود: شهادت برترین مرگ و میراث ائمه اطهار (ع) است.
وی بیان کرد: یادواره شهدا فرصتی ارزنده برای تجدید میثاق با شهیدان و یادآوری ایثار و رشادت مثال زدنی آنان در دوران هشت سال دفاع مقدس است.
جلیل اظهار کرد: جانفشانی های شهیدان عامل عزت، شرف و استقلال کنونی کشور و ملت ایران است.
قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان اجرایی و خانواده شهدای استان در این یادواره حضور داشتند.
این یادواره به همت اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، سپاه فتح، کنگره سرداران و شهدا و ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه و بویراحمد برگزار و برنامه های متنوع مذهبی، فرهنگی و هنری شامل مداحی، سرود و قرائت دل نوشته در آن اجرا شد.
کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۴۳ شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است.
۷۵۳۵/۶۱۶۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس