تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۴
*مرتضی اشراقی

نوه امام گفت:آنچه می تواند موجب موفقیت و نفوذ یک رسانه باشد «اخلاق مداری» است و در این صورت است که اعتماد عمومی، اقبال اجتماعی، اعتبار و نفوذ کلمه به دست خواهد آمد.

نوه امام راحل به مناسبت انتشار روزنامه «وقایع اتفاقیه» طی یادداشتی در این روزنامه نوشت: آنچه می تواند موجب موفقیت و نفوذ یک رسانه باشد «اخلاق مداری» است و در این صورت است که اعتماد عمومی، اقبال اجتماعی، اعتبار و نفوذ کلمه به دست خواهد آمد.

متن این یادداشت در پی می آید:

خبر تولد یک روزنامه جدید همچون ولادت یک انسان، امیدبخش و نشاط آور است؛ خصوصا آنکه در روزگار رونق روزافزون رسانه های مجازی، انتشار روزنامه کاغذی نشانگر همتی بلند و عزمی راسخ است که باید آن را ارج نهاد.

بدون شک آنچه می تواند موجب موفقیت و نفوذ یک رسانه باشد «اخلاق مداری» است و در این صورت است که اعتماد عمومی، اقبال اجتماعی، اعتبار و نفوذ کلمه به دست خواهد آمد.

در برهه ای که وسائط نوین ارتباط جمعی جهان را به دهکده ای کوچک مبدل ساخته و تیترها و عکس های خبری جذاب دل و ذهن مردمان را تسخیر کرده است باید توجه داشت که رسالت اصلى رسانه ها سخنِ زیبا گفتن و نه زیبا سخن گفتن است.

یقینا معیار سخن زیبا، حق گویی است و حق گویی مساوی با تکرار و پیگیری مطالبات مردم است.
امیدوارم «وقایع اتفاقیه» با شعار اخلاق مدارى کار خود را آغاز نماید و نماد و الگویی از اخلاق و مروت و رواداری و پاکیزه نویسى در مطبوعات کشور باشد و ضمن حق گویی و دفاع از حقوق مردم، بتواند به حیات خود ادامه دهد.

توفیق روز افزون شما را از خداوند خواستارم.

مرتضی اشراقی

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس