تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] تلفات طوفان مرانتی در استان‌های شرقی چین به ۲۸ تن افزایش یافت. به گزارش ایسنا، طوفان مرانتی در دو استان فوجیان و ژجیانگ به کشته شدن ۲۸ تن و ناپدیدی ۱۵ تن دیگر منجر شده است. این طوفان که در سال جاری (۲۰۱۶) در چین در نوع خود شدیدترین بوده از پنج‌شنبه صبح وارد […]

[ad_1]

تلفات طوفان مرانتی در استان‌های شرقی چین به ۲۸ تن افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، طوفان مرانتی در دو استان فوجیان و ژجیانگ به کشته شدن ۲۸ تن و ناپدیدی ۱۵ تن دیگر منجر شده است. این طوفان که در سال جاری (۲۰۱۶) در چین در نوع خود شدیدترین بوده از پنج‌شنبه صبح وارد شهر شیامن در استان فوجیان شده است.

بنابر اعلام مسئولان کنترل سیلاب استان فوجیان ۱۸ تن در این منطقه جان خود را از دست داده و ۱۱ تن همچنان ناپدید هستند. همچنین طوفان چندین شهر در جنوب این استان را فلج کرده است. علاوه بر این بیش از ۱۸ هزار و ۳۰۰ خانه آسیب دیده و خسارت اقتصادی حدود دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون برآورد شده است.

در استان ژجیانگ نیز وقوع طوفان و بارش شدید باران ناشی از آن ۱۰ کشته و چهار ناپدید بر جا گذاشته است. بیشتر تلفات، ناشی از وقوع رانش زمین و جاری شدن سیل در مناطق روستایی بوده است. بیش از ۹۰۲ واحد مسکونی تخریب شده و زندگی یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مختل شده است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، همچنین مردم مناطقی از چین منتظر طوفان “مالاگاس” و حوادث مرتبط با آن هستند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس