تاریخ انتشار: ۲۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1]  به گزارش ایسنا، سیف‌الله حیدرآبادی در آیین آغاز به کار سومین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی اعصاب کودکان ایران با اشاره به روند نظری و اجرایی برگزاری این کنگره گفت:  این کنگره با حمایت یونیسف و WHO برگزار شده است. وی اظهار کرد: تمامی سازمان‌ها دغدغه مشترک در جهت کمک به کودکان […]

[ad_1]

 به گزارش ایسنا، سیف‌الله حیدرآبادی در آیین آغاز به کار سومین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی اعصاب کودکان ایران با اشاره به روند نظری و اجرایی برگزاری این کنگره گفت:  این کنگره با حمایت یونیسف و WHO برگزار شده است.

وی اظهار کرد: تمامی سازمان‌ها دغدغه مشترک در جهت کمک به کودکان دارند و نگرانی در مورد سلامت جسم و روان کودکان، محدود به یک قشر نمی‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به اینکه کودکان نیاز جدی به کمک دارند، برای رفع مسائل و مشکلات کودکان باید تمامی سازمان‌ها با هدفی مشترک در جهت حل این مشکل اقدام کرده و ایده‌های  خود را ارائه کنند، در این صورت  در جهت بهبود مراقبت از تکامل کودکان و رفع مشکلات آن‌ها با هزینه‌های کمتر و کیفیت بیشتر قدم خواهیم برداشت.

حیددآبادی اضافه کرد: در این کنگره اساتیدی از اداره کل آموزش و پرورش و بهزیستی حاضر هستند که دو ارگان متولی در خصوص کودکان هستند.

به گزارش ایسنا،  دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در آیین آغاز به کار این کنگره گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز امروز میزبان بزرگانی از عرصه علم و پژوهش است که در حوزه کمک به تکامل کودکان تلاش می‌کنند.

وی  از همکاری این دانشگاه با یونیسف در حوزه تکامل کودکان خبر داد و افزود: با تلاش‌های انجام شده امروز میزبان  “دکتر پارکس” نماینده یونیسف در ایران هستیم که مایه مباهات است.

وی با اشاره به پتانسیل‌های علمی استان، ادامه داد: شهر تبریز قدمت تاریخی با اهمیتی دارد. این شهر در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته و از این نظر محل رفت و آمد بزرگان علمی در ادوار مختلف تاریخ بوده است.

رئیس سومین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی اعصاب کودکان ایران همچنین خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حوزه سلامت و تکامل کودکان آماده خدمت رسانی و فعالیت‌های علمی است. از طرح‌هایی که در این زمینه انجام می‎‌شود، استقبال می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد که با پتانسیل‌های علمی و اجرایی، دانشگاه علوم پزشکی تبریز در توسعه زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمت به کودکان قدم‌های موثری بردارد.

گفتنی است؛ سومین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی اعصاب کودکان ایران، از ۲۴ تا ۲۶ شهریور ماه سال جاری در تالار شهید شایان مهر دانشکده پزشکی تبریز برگزار می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس