تاریخ انتشار: ۲۸ بهم ۱۳۹۵

[ad_1] خبرگزاری ایلنا: مراسم اربعین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی امروز  و تا ساعاتی دیگر در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی یاران برگزار می‌شود. ساعت ۱۴/ حضور تدریجی مردم در حرم امام مردم به تدریج در حال ورود به حرم امام هستند و مسئولان ستاد ارتحال آیت‌الله هاشمی نیز آخرین هماهنگی‌های را برای برگزاری هر چه بهتر این […]

[ad_1]

خبرگزاری ایلنا: مراسم اربعین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی امروز  و تا ساعاتی دیگر در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی یاران برگزار می‌شود.

ساعت ۱۴/ حضور تدریجی مردم در حرم امام

مردم به تدریج در حال ورود به حرم امام هستند و مسئولان ستاد ارتحال آیت‌الله هاشمی نیز آخرین هماهنگی‌های را برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم انجام می‌دهند.

طبق اعلام این مراسم از ساعت ۱۵ تا ۱۷ امروز در صحن حرم امام خمینی و مزار آیت‌الله هاشمی برگزار شود.

قرار است حجت‌الاسلام مجید انصاری در مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی سخنرانی کند.

جایگاه ویژه خبرنگاران از قبل در حرم تدارک دیده شده است.

مراسم چهلم آیت الله هاشمی برگزار شد

 

مراسم چهلم آیت الله هاشمی برگزار شد 

 

ساعت ۱۵/ آغاز مراسم اربعین آیت الله هاشمی در حرم امام

بیت‌ آیت‌الله هاشمی، ظریف، حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی، مرتضی اشراقی، محمدرضا عارف، آیت‌الله هاشمی شاهرودی، حمید میرزاده، زهرا مصطفوی دختر امام، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران و دبیرکل خانه کارگر، حسن صادقی، سیدحسین هاشمی استاندار تهران، اسماعیل دوستی عضو شورای شهر تهران، جاسبی، رسول منتجب‌نیا، تیمور علی‌عسگری نماینده اسبق مجلس و معاون پارلمانی دانشگاه آزاد، حجت‌الاسلام مازنی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا انصاری عضو شورای شهر، محمدعلی ابطحی، علیرضا اشراقی و حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهید محلاتی معاون رییس جمهور، علی اصغر فانی وزیر سابق آموزش و پرورش، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور  محمد هاشمی، سیدیاسر خمینی، اسحاق جهانگیری و عبدالله نوری، آیت‌الله موسوی بجنوردی ، سید محمود علوی وزیر اطلاعات، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس‌جمهور، قدرت الله علیخانی، غلامحسین کرباسچی و علی جنتی تاکنون از حاضران در این مراسم هستند.

ساعت ۱۵:۲۰/ حضور سید حسن خمینی، مرتضی اشراقی و ظریف در حرم امام

حجت‌الاسلام سید حسن خمینی به همراه حجت الاسلام مرتضی اشراقی در حالی برای حضور در مراسم چهلمین روز درگذشت آیت الله هاشمی وارد حرم امام شدند که لحظاتی پس از آنها نیز ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در مراسم اربعین آیت‌الله هاشمی حاضر شد.

مراسم چهلم آیت الله هاشمی برگزار شد

شعرخوانی برای آیت الله هاشمی

در ابتدای مراسم قرآن تلاوت شد و پس از آن منصوری از شاعران کشور به ذکر مصیبت برای حضرت زهرا و شعرخوانی برای آیت الله هاشمی پرداخت:

سخت می کوشید و می‌جوشید هاشمی! / بین ملت عام بود و بین دولت خاص بود

بارها دیدیم در تصمیم‌گیری‌های خویش / تابع کسی نبود و تابع اخلاص بود

وقت تبیین نظام و موقع روشنگری / دائما در موضع برخورد با اشخاص بود

از نبود او تاسف خورد حتی دشمنش / بسکه با تدبیر بود و با احساس بود

از نگاه دشمنان شکر خدا سیاس بود / هرکه خواند او را به غیر از این خدانشناس بود

بوی سیب روضه را هر چند خیلی دوست داشت / ولی کن عاشق بوی نبود یاس بود

گریه‌هایش را پس از مرگش همه دیدند که او / روی اسم فاطمه در روضه ها حساس بود

هرچه بود و هرکه بود او در تمام زندگی / حضرت عباسی مرید حضر عباس بود

ساعت ۱۶/ ورود رییس‌جمهور به حرم امام

حسن روحانی رییس‌جمهور در حالی دقایقی پیش وارد حرم امام شد که تا این لحظه جمعی از اعضای هیات دولت در مرامس اربعین آیت‌الله هاشمی حضور دارند.

رییس جمهور با استقبال حسن خمینی وارد مراسم چهلم شد. نکته جالب اینکه با وجود صندلی خالی روحانی به همراه یادگار امام در نزدیکی منبر و بر روی زمین نشست.

ساعت ۱۶:۱۰/ شعار برای آیت‌الله هاشمی

مداح مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی در ادامه مراسم شعارهایی را زمزمه کرد:

*یادگار امام و شهیدان هاشمی هاشمی هاشمی جان

*فرزند امام یار رهبری/ ای کوه عظیم خدا باوری

*سردار نبرد ، سرباز حسین

*الحق بهشتی دوران تو بودی/ پناه جوانان تو بودی

ساعت ۱۶:۲۵/ انصاری: هاشمی قهرمانی ملی در تراز مردان تاریخ‌ساز بود

انصاری گفت: اگر امروز از هاشمی و هاشمی‌ها تجلیل می شود و از امام سخن به میان می‌آید به دلیل مسیر حیاتی است که به ما نشان دادند. حوزه از سیاست جدا نیست، روحانیت نباید به سال‌های قبل از مبارزه بازگردد، اگر حوزه می‌خواهد انقلابی بماند باید مقابل اندیشه امام و هاشمی زانو بزند. راه امام و هاشمی راه حوزه را مشخص می‌کند.

معاون رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: بی‌تردید هاشمی از نادر مردانی بود که خدا به او توفیق داد تا با هوش سرشار، روح بلند و اراده پولادین و اراده به نفس کم‌نظیر در مسیر امام قرار گیرد. او هرچه کسب کرد از این کانون نور بود. او بوستانی بود که در مکتب امام از سال ۳۸ رشد و نمو کرد و با عشق و مدیریت امام به قهرمان ملی و به یک روحانی در تراز مردان تاریخ‌ساز تبدیل شد.

او گفت: نه با طعنه‌های سال‌های تبعید دل‌گیر می‌شد و نه وقتی در قدرت بود از این قدرت خوشایند می‌شد. هاشمی نه در وقتی که در قدرت بود خود را می‌باخت و نه وقتی در تیررس کینه‌ها و دشمنی‌ها بود از اعتدال خارج می‌شد.

انصاری خاطرنشان کرد: از سلول‌های کمیته مشترک ضدخرابکاری و موزه قصر اگر سوال شود هاشمی را چگونه یافتید می‌گویند آهنی گداخته، کوهی بزرگ و مردی استوار یافتیم که هیج‌گاه لب به شکایت باز نکرد.

[ad_2]

منبع:برترینها

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس