تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمهور ترکیه از سفر وزرای دادگستری و خارجه به ایالات متحده آمریکا برای رایزنی در خصوص استرداد فتح الله گولن خبر داده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز یکشنبه در سخنانی در کنفرانس خبری در حاشیه نشست گروه ۲۰ تاکید کرد: ترکیه و […]

[ad_1]

رئیس جمهور ترکیه از سفر وزرای دادگستری و خارجه به ایالات متحده آمریکا برای رایزنی در خصوص استرداد فتح الله گولن خبر داده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز یکشنبه در سخنانی در کنفرانس خبری در حاشیه نشست گروه ۲۰ تاکید کرد: ترکیه و آمریکا به عنوان کشورهای عضو ناتو باید رویکرد مشترکی را در قبال همه سازمان های تروریستی اتخاذ کنند.

به گزارش تسنیم وی در ادامه تصریح کرد: ما پیش از وقوع کودتا، اسنادی را در زمینه این تروریست (فتح الله گولن) به آمریکا ارسال کرده بودیم. اسنادی هم که پس از کودتای نظامی نافرجام آماده شده است، به هیاتی که از آمریکا وارد ترکیه شده اند، تحویل داده خواهد شد.

اردوغان گفت: وزرای دادگستری و خارجه ترکیه برای همکاری در خصوص این مساله به آمریکا سفر خواهند کرد.

گولن از سال ۱۹۹۹ میلادی تاکنون در ایالت پنسیلوانیای آمریکا زندگی می کند. دولت ترکیه بارها فتح الله گولن را عامل اصلی وقوع کودتای ۱۵ جولای معرفی کرده است و خواستار استرداد وی از آمریکا شده است.

گولن نیز این اتهامات را رد کرده و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را طراح اصلی این کودتا معرفی کرده تا به بهانه آن، مخالفان و منتقدان دولت را سرکوب و پاکسازی نماید.

۳۰۴۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس