تاریخ انتشار: ۰۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] با پایان نگارش فیلمنامه سریال «تابستان مدیترانه‌ای»، مذاکراتی درباره تولید مشترک این سریال با کشور لبنان انجام شده است. آرش گودرزی، نویسنده سریال «تابستان مدیترانه‌ای» درباره ایده شکل‌گیری این سریال به بیان توضیحاتی پرداخت؛ او اظهار کرد: در ابتدا ایده اولیه سریال توسط سعید منعم‌پور که مقیم سوریه است، داده شده است و فرید […]

[ad_1]

با پایان نگارش فیلمنامه سریال «تابستان مدیترانه‌ای»، مذاکراتی درباره تولید مشترک این سریال با کشور لبنان انجام شده است.

آرش گودرزی، نویسنده سریال «تابستان مدیترانه‌ای» درباره ایده شکل‌گیری این سریال به بیان توضیحاتی پرداخت؛ او اظهار کرد: در ابتدا ایده اولیه سریال توسط سعید منعم‌پور که مقیم سوریه است، داده شده است و فرید مصطفوی هم تا حدودی فیلمنامه آن را به نگارش درآورد، اما از آنجایی که فیلمنامه نوشته شده مورد تایید مرکز گسترش فیلمنامه نویسی رسانه ملی نبود، کار نگارش این مجموعه به من سپرده شد.

او  در پاسخ به این پرسش که نگارش مجموعه‌ای که ایده اولیه آن برای شما نبود، شما را با مشکلاتی مواجه نکرد، اظهار کرد: مشکلی در این زمینه نداشتیم. به نظرم وقتی نویسنده با موضوع ارتباط برقرار کند، دشواری کار خیلی برای او به چشم نمی‌آید. من هم موضوع را دوست داشتم و توانستم آن را در ۲۶ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به نگارش در آوردم.

این نویسنده همچنین با اشاره به فیلمنامه‌ای که سعید منعم‌پور و فرید مصطفوی پیشتر آن را نوشته بودند، گفت: بعد از اصلاح بخش‌هایی که دوستان نوشته بودند، توانستم هفت قسمت مفید از آنها در بیاورم که را بعد از بازنویسی از آنها استفاده کردم.

گودرزی با اشاره به تحقیقاتی که برای نگارش  پروژه «تابستان مدیترانه‌ای» صورت گرفته بود، گفت: داستان این مجموعه به زمان قرارداد اسلو و انتفاضه اول فلسطین در سال ۲۰۰۶ بازمی‌گردد. به همین دلیل قصه در چند کشور اتفاق می‌افتد که برای پژوهش به مدت سه ماه به کشورهای ترکیه، سوریه و لبنان رفتم و سعی کردم که در نگارش فیلمنامه از قصه‌های واقعی مردم استفاده کنم. درام عاشقانه و معمایی «تابستان مدیترانه‌ای» داستانی بروز دارد. فیلمنامه و قصه را دوست دارم و به نظرم کار جذابی می‌شود و مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

او ادامه داد: داستان مجموعه «تابستان مدیترانه‌ای» درباره دختری فلسطینی به نام یافا است که پس از اتمام تحصیلات دبیرستان برای ادامه تحصیل به بیروت می‌رود. او در دانشگاه با پسر ترک تباری به نام احمد آشنا می‌شود که دنباله‌رو راهی برای مذاکره با اسراییل است، ولی حوادث رخ می‌دهد که مسیر آنها را تغییر می‌دهد.

سریال «تابستان مدیترانه‌ای» به قلم آرش گودرزی در ۲۶ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای در مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی رسانه ملی به نگارش در آمده است و برای تولید آن با لبنان مذاکراتی انجام شده است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس