تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر کل امور مرزی وزارت کشور با بیان اینکه تاکنون فقط «میرجاوه» به عنوان مرز رسمی میان ایران و پاکستان بوده است، گفت:از این پس مرز «ریمدان» و «پیشین» نیز به مبادی ورودی و خروجی دو کشور اضافه خواهد شد.   به گزارش ایسکانیوز ؛ مجید آقابابایی درباره مرزهای شرقی کشور با پاکستان و […]

[ad_1]

مدیر کل امور مرزی وزارت کشور با بیان اینکه تاکنون فقط «میرجاوه» به عنوان مرز رسمی میان ایران و پاکستان بوده است، گفت:از این پس مرز «ریمدان» و «پیشین» نیز به مبادی ورودی و خروجی دو کشور اضافه خواهد شد.  

به گزارش ایسکانیوز ؛ مجید آقابابایی درباره مرزهای شرقی کشور با پاکستان و افزایش مبادی ورودی و خروجی با کشور همسایه گفت : تنها مرز مشترک جمهوری اسلامی ایران و پاکستان میرجاوه نام داشت که پوشش ۹۲۸ کیلومتری مرز مشترک میان دو کشور را انجام می‌داد.

وی ادامه داد: به پیشنهاد وزارت کشور و با تایید دولت، افزایش مرزهای میان دو کشور مورد توجه قرار گرفت و مرزهای ریمدان در چابهار و پیشین در سراوان از این پس به عنوان مرزهای رسمی در کنار میرجاوه فعال خواهد بود.

مدیر کل مرزی وزارت کشور تصریح کرد: تاکنون مبادلات میان تجاری ایران و پاکستان یک میلیارد دلار بوده که دولت در نظر دارد میزان رقم آن را تا پنج میلیارد دلار افزایش دهد و این موضوع مستلزم افزایش مبادی ورودی و خروجی بوده است که این مهم نیز در نظر گرفته شد و مرزهای ریمدان و پیشین اثرگذار خواهد بود.

آقابابایی افزود: ورود و خروج مسافر، ترانزیت کالا و به همراه عبور و مرور خودروهای حامل کالا بخشی از فعالیت‌های سه مرز میان ایران و پاکستان خواهد بود که ثمرات زیادی را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: افزایش مبادلات تجاری میان دو کشور، کاهش ورود و خروج کالای قاچاق و گسترش امنیت بخشی از ثمرات بیشتر شدن مبادی ورودی و خروجی مرزهای میان ایران و پاکستان است.

۲۰۳/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس