تاریخ انتشار: ۳۱ ارد ۱۳۹۵

– مدیر موسسه متخصصین و نخبگان مدیریت شهری ایران گفت: مدیریت شهری سنندج نیازمند یک جهش است و باید پتانسیل بالای نیروی انسانی و منابع این شهر برای این تحول مدنظر قرار گیرد.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از خبرنگار ایرنا، جواد رستمی شامگاه پنج شنبه در جلسه کمیسیون عمران شورای شهر سنندج افزود: سیستم مدیریت شهرهای ایران نیازمند تغییر نگرش است و تا زمانی که این نگرش ها تغییر نکند نمی توان به اجرای درست و دقیق طرح ها امیدوار شد.
وی گفت: هم اکنون شاهد یک نگاه تقلیدی در بیشتر شهرهای ایران هستیم که این نگاه جلوی هرگونه ابتکار و ایده پردازی را بسته است.
رستمی اظهار کرد: این موسسه برای این تغییر نگرش ها تشکیل شده است و با بهره مندی از ایده ها و ابتکارات نخبگان و متخصصین کشور سعی بر ارایه مشاوره های سیستمی، عمرانی، خدمات شهری و فرهنگی به شوراها و شهرداری ها را دارد.
مدیر موسسه متخصصین و نخبگان مدیریت شهری ایران در ادامه گفت: بسیار خرسندیم که در شهر سنندج شاهد تفاهم و همراهی شورا و شهرداری و استفاده از طرح ها و ایده های نخبگان هستیم و این روند می تواند توسعه و ارتقای شاخص های مدیریت شهری را در سنندج به دنبال داشته باشد.
رستمی افزود: شهر سنندج دارای قابلیت های بسیاری برای جذب سرمایه گذاری و توسعه مدیریت شهری است و با تکیه بر این قابلیت ها می توان سنندج را به شهری پیشرفته و مترقی در تمام حوزه های عمرانی، فرهنگی و خدماتی تبدیل کرد.
اکبر نکونام عضو هیات مدیره موسسه متخصصین و نخبگان مدیریت شهری ایران نیز در این نشست گفت: رسالت شهرداری ها و شوراها در حوزه فرهنگ بسیار سنگین تر از ساخت و ساز عمرانی است اما متاسفانه در کشور ما وقتی از مدیریت شهری صحبت می شود همه نگاه ها محدود به ساخت و سازها می شود.
وی افزود: به جرات می توان گفت هیچ کدام از شهرهای ایران در حوزه فرهنگی دارای مدیریت شهری مناسبی نیستند و همه شهرهای ما ضعف دارند.
نکونام همچنین از بی توجهی به آلودگی های بصری و ایمنی شهروندان در طرح های عمرانی به عنوان دیگر مشکلات شهرهای کشور به ویژه شهر سنندج نام برد و افزود: باید این مشکلات با استفاده از نظرات و ایده های افراد خلاق و ایده پرداز رفع شود.
شهر سنندج مرکز استان کردستان حدود ۵۰۰هزار نفر جمعیت دارد.
۳۰۳۳/۷۳۵۱

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس