تاریخ انتشار: ۲۶ خرد ۱۳۹۵

– مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت:اگرچه تدوین برنامه سند ششم توسعه ورزش و جوانان درارتقای این دو حوزه تاثیر بسزایی دارد اما اجرای هرچه بهتر اهداف این سند توسعه نیز یکی از ضرورت ها بوده که همواره دراولویت کار استان قرارگرفته است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا فرامرز کیانی زاده روز سه شنبه درجلسه کارگروه تهیه و تدوین برنامه ششم توسعه در بخش ورزش و جوانان خوزستان که در سرسرای اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد اظهارکرد: این کارگروه به دنبال تعیین برنامه توسعه کشور درخصوص تدوین برنامه ششم توسعه ورزش و جوانان در استان ها برگزار شد که مانیز به دنبال این ابلاغیه در حال برنامه ریزی برای این سند توسعه هستیم.
وی افزود: درزمان حاضر اطلاعاتی را که به صورت ملی در حوزه ورزش و جوانان به ما ابلاغ شده است را با کمک سایر دستگاه های اجرایی استان به صورت جزئی بررسی و برنامه های مختلفی را به منظور تدوین سند ششم توسعه ارائه خواهیم داد.
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان ادامه داد:برای تدوین سند ششم توسعه ورزش و جوانان، برنامه های سند چهارم و پنجم توسعه درنظر گرفته می شود اما به صورت معمول ما برنامه های مفیدی را در زمینه توسعه ورزش استان در بخش های مختلف هر ساله در دستور کار قرارمی دهیم.
وی بیان کرد: درحوزه ورزش و جوانان هر سال نسبت به سال گذشته پیشرفت های خوبی را شاهد هستیم و امید است در برنامه سند ششم توسعه نیز بتوانیم برنامه های خوبی را بگنجانیم.
کیانی زاده به توسعه بخش جوانان نیز اشاره کرد و گفت: دراین حوزه ما به عنوان یک هماهنگ کننده عمل می کنیم چرا که دستگاه های اجرایی استان به عنوان متولی امور جوانان مسئولیت های تعریف شده را در قبال جوانان به عهده دارند.
وی افزود: کارگروه های تخصصی حوزه جوانان نیز به زودی با حضور دستگاه های اجرایی استان برگزار و دراین جلسه برنامه های مختلف برای توسعه این حوزه باتوجه به آیتم های مورد نظر وزارت ورزش و جوانان تدوین پیش بینی خواهد شد.
کارگروه تهیه و تدوین برنامه ششم توسعه دربخش ورزش و جوانان خوزستان روز سه شنبه با حضورنمایندگانی از استانداری، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سپاه ولیعصر( عج) خوزستان، آموزش و پرورش و تمامی بخش های اداره ورزش و جوانان استان در سرسرای این اداره کل برگزار شد.
درپیش نویس‌های برنامه ششم توسعه در حوزه جوانان، سه موضوع در نظر گرفته شده که اولین مورد آن تاکید بر ارتقای سرمایه اجتماعی در حوزه جوانان است؛ خود این عنوان نیز دارای مولفه‌هایی همچون افزایش مشارکت جوانان در توسعه ملی، افزایش اعتماد متقابل میان جوانان، دولت و جامعه، ارتقای مسئولیت پذیری اجتماعی جوانان و تقویت روابط اجتماعی جوانان است.
بخش دوم مربوط به ازدواج جوانان است که در ذیل این عنوان نیز به موانع فرهنگی و اقتصادی ازدواج جوانان همچون اشتغال پرداخته می‌شود. بخش سوم نیز در ارتباط با بحث سلامت اجتماعی و معنوی جوانان است.
همچنین برنامه‌هایی از قبیل تعیین ردیف بودجه در دستگاه های اجرایی برای ساماندهی امور جوانان و برنامه پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان که در گذشته مطرح شده اما مغفول مانده بود نیز مجددا در برنامه ششم دیده خواهد شد.
درسند ششم توسعه دربخش ورزش نیز آیتم هایی نظیر تعداد مدال های کسب شده درمسابقات آسیایی، بین المللی، جهانی، پاراآسیایی، المپیک، پاراالمپیک درطول هرسال پیش بینی شده است و همچنین مواردی از قبیل کانون های استعدادیابی، تعداد مربیان در دو بخش آقایان و بانوان، میزان مشارکت در ورزش همگانی، برگزاری جشنواره ورزش همگانی، میزان مشارکت در ورزش روستایی و عشایری و برگزاری جشنواره های بازی های بومی و محلی از دیگر شاخص های این سند توسعه به شمار می رود.
۷۱۵۲/۶۰۶۴

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس