تاریخ انتشار: ۲۲ ارد ۱۳۹۵

– مدیرکل بهزیستی همدان اظهار کرد: این سازمان اقدام به ساماندهی کودکان کار، متکدیان، معتادان و زنان فاقد سرپناه کرده است.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
اکبر سوری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس قانون، شهرداریها ملزم به شناسایی افراد کارتن خواب و معرفی آنها به سازمان بهزیستی است.
وی اضافه کرد: هم اینک بهزیستی همدان به تنهایی با راه اندازی تیم های تخصصی متشکل از راونشناس و مددکار و گشت زنی در شهر اقدام به شناسایی و ساماندهی افراد کارتن خواب می کند.
وی بیان کرد: بهزیستی همدان با درک صحیح از مشکلات افراد بدسرپرست و بی سرپرست و کودکان کار همچنین خطر سوء استفاده های احتمالی از آنان، اقدام به جمع آوری این افراد و بررسی مشکلات و معضلات آنان کرده است.
مدیرکل بهزیستی همدان یادآوری کرد: ۳۲۱ نفر از کودکان کار و خیابانی سال گذشته توسط بهزیستی همدان شناسایی و ساماندهی شدند.
سوری افزود: بیشتر کودکان خیابانی صاحب خانواده بودند که تحویل خانواده هایشان شدند هر چند برخی از کودکان کار در خانواده های درگیر با مشکل مادی، اعتیاد و طلاق زندگی می کردند.
وی اضافه کرد: خانواده های درگیر با مشکلات مادی یا معضلاتی همچون طلاق و اعتیاد به سازمانهای حمایتی معرفی می شوند و برخی افراد بی سرپرست و بدسرپرست نیز با حکم مقام قضایی در مجموعه بهزیستی پناه داده شدند.
مدیر کل بهزیستی همدان اضافه کرد: معتادان و متکدیان نیز به مرجع مورد نظر معرفی شده و زنان و دختران در سرپناه شبانه زنان معتاد کارتن خواب و بی خانمان (شلتر) نگهداری و از معضل کارتن خوابی رها شدند.
سوری افزود: برخی از کارتن خوابهای شناسایی شده توسط تیمهای بهزیستی ، سالمندان و معلولان بی نام و نشان هستند که این افراد مرکز بهزیستی ساماندهی شدند.
وی گفت: برخی کارتن خوابها بی سرپرست، بدسرپرست، زن، کودک خیابانی و معتاد نیستند که این افراد باید با همکاری شهرداری و نیروی انتظامی بعنوان مزاحمان مردم جمع آوری شوند.
بیش از ۱۵ هزار و ۸۰۰ نفر زیر پوشش بهزیستی استان همدان قرار دارند.
۷۵۲۶/۶۹۹۳

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس