تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل استاندارد استان تهران از غیراستاندارد بودن تجهیزات بازی مستقر در ضلع شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس چیتگر خبر داد و به شهروندان توصیه کرد که از تجهیزات بازی دارای برچسب استاندارد استفاده کنند. به گزارش ایسکانیوز از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان تهران، مسلم بیات گفت: تاکنون بهره برداران تجهیزات بازی مستقر […]

[ad_1]

مدیرکل استاندارد استان تهران از غیراستاندارد بودن تجهیزات بازی مستقر در ضلع شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس چیتگر خبر داد و به شهروندان توصیه کرد که از تجهیزات بازی دارای برچسب استاندارد استفاده کنند.

به گزارش ایسکانیوز از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان تهران، مسلم بیات گفت: تاکنون بهره برداران تجهیزات بازی مستقر در مجموعه تفریحی شهربازی در ضلع شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس چیتگر اقدامی برای گرفتن مجوز پروانه استاندارد نکرده اند.
وی افزود: تا زمان اخذ مجوز استاندارد از این اداره کل توسط بهره برداران، استفاده از این تجهیزات غیرقانونی و احتمال خطرآفرینی دارد.
بیات با اشاره به اینکه از آغاز سال تاکنون ۳۱۵ مجوز پروانه کاربرد استاندارد به تجهیزات شهربازی در استان صادر شده است، بیان کرد: در همین مدت یک هزار و ۳۳ مورد از شهربازی ها ، ۱۰۹ مورد از تجهیزات مستقر در زمین شهربازی بازرسی به عمل آمده است.
پارک جنگلی چیتگر واقع در منطقه ۲۲ با ۹۵۰ هکتار از بزرگترین بوستان های جنگلی شهر تهران است که از قسمت شمال به زمین های چیتگر، جنوب به آزادراه تهران-کرج، غرب به آزادشهر و پیکان شهر و شرق به منطقهٔ خرگوش دره محدود می شود.

مدیرکل استاندارد استان تهران همچنین از شروع طرح بازرسی ویژه آبلیموها در بازار خبر داد و گفت: تاکنون در این طرح، ۹ برند آبلیموی دارای پروانه استاندارد که بسته‌بندی‌های بالای دو لیتر را در بازار عرضه کردند، شناسایی و توقیف شدند.

بیات با اشاره به نام برندهای متخلف در این زمینه، تصریح کرد: در بازرسی‌های انجام شده در بازار، آبلیموهای بالای دو لیتر با نام‌های تجارتی همنوش، رازقی، برجیس، می‌گلی، مجید، حکیم، بهینه‌نوش، عدالت و رازک شناسایی شدند که به دلیل نقض ممنوعیت عرضه در بازار برای مصارف عموم طبق قوانین و مقررات استاندارد، توقیف شدند.

وی با تاکید بر اینکه این طرح نظارتی همچنان ادامه دارد، اظهارکرد: بر اساس استاندارد ملی، بسته‌بندی آبلیموی ترش در ظروف پلی اتیلن ترفتالات تا حجم چهار لیتر برای مصارف عمده مانند پادگان‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و … مشروط به ارایه قرارداد اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بلامانع ولی عرضه آن‌ها در بازار برای مصارف خانوار ممنوع است.

به گفته بیات، این در حالی است که آبلیموهای نامبرده بالای دو لیتر، در بازار و برای مصرف خانوار عرضه شده بود.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس