تاریخ انتشار: ۲۴ ارد ۱۳۹۵

– مسئول برگزاری مدرسه بین المللی مواد فعال و کموتاکسی زنجان گفت: مدرسه بین المللی مواد فعال کموتاکسی از شنبه هفته آینده کار خود را شروع خواهد کرد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
فرشید محمدرفیعی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مدت برگزاری مدرسه ۱۵ روز خواهد بود، افزود: از میان درخواست کننده های حضور در این مدرسه تعداد ۱۰۲ نفر واجد شرایط پذیرش شده اند که ۳۰ نفر از پذیرفته شدگان از کشورهای خارجی هستند.
وی ابراز داشت: شرکت کنندگان و دانشمندان خارجی حاضر در مدرسه از کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان، اتریش، انگلیس، آمریکا، ژاپن و هند هستند و اساتید نیز بیش از ۵۰ ساعت ارائه نظری و تجربی به پذیرفته شدگان خواهند داشت.
محمدرفیعی اظهار کرد: هدف اصلی از برگزاری این مدرسه تبادل علمی بین محققان جوان و فیزیکدان ها، انتقال آخرین اطلاعات بدست آمده توسط دانشمندان به دیگر شرکت کنندگان و دانشمندان است.
وی افزود: رشته مواد فعال و کموتاکسی در فیزیک نزدیک به ۱۰ سال است که شکل گرفته و علمی نوپا است، لذا ایران با توجه به همتراز بودن علمی در رشته فیزیک در مقایسه با سایر قدرت های جهان در این علم، هم زمان با آنها وارد تحقیقات در این رشته شده است.
مسئول برگزاری مدرسه بین المللی مواد فعال و کموتاکسی زنجان گفت: در ایران نزدیک به ۱۵ دانشمند این رشته که یکی از شاخه های علم فیزیک است وجود دارد و اگر بخواهیم پیشرفت های ایران ادامه دار باشد، باید تعداد این دانشمندان با برگزاری دوره های علمی اینچنینی افزایش یابد.
وی درباره اصلی ترین حامیان مدرسه گفت: از کشور ایتالیا مرکز تحقیقات فیزیک نظری عبدالسلام، همچنین سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (UNESCO) و از ایران نیز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، بنیاد ملی نخبگان ایران، باشگاه سرآمدان وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جزو حمایت کننده های اصلی این برنامه بوده اند.
محمدرفیعی اظهار داشت: زنجان در رشته مواد فعال و کموتاکسی یکی از قطب های اصلی کشور به شمار می آید و از مسئولان برای ادامه پیشرفت های علمی در این زمینه انتظار حمایت داریم.
گرایش مواد فعال و کموتاکسی یکی از شاخه های فیزیک است که به بررسی حرکت دسته جمعی موادی که خودشان نیرو و موتور محرکه دارند پرداخته و چرایی آن را مورد تحقیق قرار می دهند.
حرکت دسته جمعی پرندگان، ماهی ها یا باکتری ها از این نوع است و با یافتن دلایل جدید علمی از این حرکت می توان به علوم دارویی، پزشکی و حتی صنایع کمک فراوان کرد.
۳۲۱۶/۶۰۸۵

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس