تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سازمان جهانی مبارزه با دوپینک (وادا) مدال نقره بسیک کودوخوف در رقابت های کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۲ لندن را دوپینگی اعلام کرد که باید پس داده شود، در حالیکه دارنده این عنوان سه سال پیش در یک سانحه تصادف در جنوب روسیه کشته شده است. به گزارش ایرنا، براساس تصمیم وادا که روز سه […]

[ad_1]

سازمان جهانی مبارزه با دوپینک (وادا) مدال نقره بسیک کودوخوف در رقابت های کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۲ لندن را دوپینگی اعلام کرد که باید پس داده شود، در حالیکه دارنده این عنوان سه سال پیش در یک سانحه تصادف در جنوب روسیه کشته شده است.

به گزارش ایرنا، براساس تصمیم وادا که روز سه شنبه در سایت خود منتشر کرده، نتایج آزمایش ها نشان می دهد ورزشکار جان باخته روسی در جریان رقابت های المپیک لندن تحت تاثیر مواد نیروزا قرار داشته است و بنا براین باید باید مدال وی به فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) باز پس داده شود تا به یک ورزشکار هندی داده شود.

بسیک کودوخوف کشتی گیر سبک وزن که در کارنامه ورزشی خود چهار بار قهرمانی جهان، یک بار قهرمانی اروپا و چندین عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی المپیک دارد در ۲۷ سالگی کشته شد. 

پیس از این نیز کمیته بین المللی المپیک یک مدال طلا و دو نقره سه ورزشکار روسی (دو زن و یک مرد) کسب شده در رقابت های دو ومیدانی المپیک ۲۰۰۸ پکن را دوپینگی اعلام کرد.

روسیه گرفتار اتهام های استفاده از داروهای نیروزا در رشته های مختلف ورزشی است و افزون بر تحمل منع ۱۰۰ ورزشکار از حضور در رقابت های المپیک برگزار شده ریو ۲۰۱۶، شاهد محرومیت کامل ورزشکاران پارالمپیکی از شرکت در رقابت های این رشته است که ۱۷ شهریورماه در برزیل آغاز می شود و همچنین به احتمال زیاد نمی توانند در پارالمپیک زمستانی پیونگ جانگ ۲۰۱۸ کره جنوبی شرکت کنند.

براساس نتایج تحقیقات وادا که چندی پیش انتشار یافت، روسیه با ۱۴۸ مورد تایید شده نقض مقررات برای سال ۲۰۱۴ در صدر این فهرست جهانی قرار گرفته است و سپس ایتالیا با ۱۲۳ و هند با ۹۶ مورد دوپینگ تایید شده در رده های دوم و سوم هستند. 

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس