تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] اگر تیزر تبلیغاتی ژاپن را برای بازی‌های تابستانی ۲۰۲۰ در توکیو دیده باشید، حتما متوجه شدید که این کشور می‌خواهد از نمادهای فرهنگ عامه‌پسند مثل سوپر ماریو، سوباسا اوزارو و هلو کیتی استفاده کند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از دیجی کالا، اما این‌طور که پیداست توکیو همچنین می‌خواهد از این فرصت المپیک استفاده کند […]

[ad_1]

اگر تیزر تبلیغاتی ژاپن را برای بازی‌های تابستانی ۲۰۲۰ در توکیو دیده باشید، حتما متوجه شدید که این کشور می‌خواهد از نمادهای فرهنگ عامه‌پسند مثل سوپر ماریو، سوباسا اوزارو و هلو کیتی استفاده کند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از دیجی کالا، اما این‌طور که پیداست توکیو همچنین می‌خواهد از این فرصت المپیک استفاده کند تا پیامی درباره‌ی پایداری و حفاظت از محیط زیست ارایه دهد. طبق گزارشی از روزنامه ژاپنی «نیک‌کی»، برنامه‌ریزان المپیک ۲۰۲۰ به فکر این هستند که تجهیزات الکترونیکی را بازیافت کنند تا مدال‌های طلا، نقره و برنز بازی‌های تابستانی بعدی را بسازند.

ایده‌ِی آنها خیلی ساده است. برنامه‌ریزان به جای اینکه از شرکت‌های معدنکاری بخواهند که فلزات ارزشمند و گرانبها را برای المپیک توکیو اهدا کنند، معتقدند که می‌توانند به اندازه‌ی کافی طلا، نقره و مس را از «معدن شهری» ژاپن تهیه کنند. متاسفانه جمع‌آوری مقدار کافی از این مواد خام ممکن است مشکل باشد. با اینکه بازیافت وسایل الکترونیکی در ژاپن هر سال بیش از میزان مورد نیاز جوایز المپیک، فلزات گرانبها تولید می‌کند، اما اکثر آن مواد برای ساخت لوازم الکترونیکی بیشتر به کار می‌روند.

به همین دلیل، کمیته برنامه‌ریزی المپیک از شرکت‌ها می‌خواهد تا ایده‌هایی برای برنامه جمع‌آوری لوازم الکترونیکی بازیافتی مطرح کنند. این کشور بازیافت وسایل الکترونیکی را به عنوان روشی معرفی می‌کند که به شهروندان عادی اجازه می‌دهد در بازی‌ها نقش داشته باشند. به این ترتیب، سیستم بهتری برای جمع‌آوری این دستگاه‌ها ایجاد می‌شود و پسماندهای الکترونیکی کاهش می‌یابد.

۲۰۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس