تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش گذارنیوز از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ دوم علی نیک نفس، علت این امر را احتمال آلوده بودن این فایل ها به بدافزار های مخرب و جاسوسی عنوان کرد. نیک نفس اظهار کرد: برای دانلود مداحی ها از سایت ها معتبر اقدام شود و بعد از دانلود حتما سیستم و حداقل […]

[ad_1]

به گزارش گذارنیوز از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ دوم علی نیک نفس، علت این امر را احتمال آلوده بودن این فایل ها به بدافزار های مخرب و جاسوسی عنوان کرد.


نیک نفس اظهار کرد: برای دانلود مداحی ها از سایت ها معتبر اقدام شود و بعد از دانلود حتما سیستم و حداقل فایل دریافت شده ویروس کشی شود.


این مقام پلیس فتا، جمع آوری کمک برای نیازمندان را یکی دیگر از شگردهای کلاهبرداران سایبری معرفی کرد و افزود: در ایام و مناسبت های مختلف شاهد انتشار پیام های این چنینی در شبکه های اجتماعی هستیم و حتی سایت هایی هم به این منظور، بارگذاری می شوند.


نیک نفس با اشاره به راه افتادن سایت ها و کانال های خاص به مناسبت محرم که ادعا دارند برای افراد بی بضاعت یا بیماران نیازمند کمک جمع می کنند، افزود: شهروندان مراقب باشند و برای کمک به افراد بی بضاعت یا بیماران نیازمند حتماً از طریق سایت های مؤسسات معتبر اقدام کنند و به هیچ عنوان به پیام ها یا کانال های راه افتاده در شبکه های اجتماعی اطمینان نکنند.


وی در تشریح شگرد کلاهبرداران سایبری اظهار کرد: جمع آوری نذورات برای رساندن به دست افراد نیازمند یا حتی اماکن مذهبی از شگردهای این مجرمان است که تلاش دارند تا با بازی با باورهای و احساسات مذهبی مردم سوءاستفاده کنند.


رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ثبت نام از زائران حرم حسینی برای اربعین را یکی دیگر از ترفندهای مجرمانه کلاهبرداران سایبری برشمرد.


وی ادامه داد: در سال گذشته شاهد این امر بودیم که برخی با راه اندازی سایت و کانال های شبکه های اجتماعی از علاقه مندان به زیارت حرم حسینی سوءاستفاده می کردند.


این مقام انتظامی تاکید کرد که شهروندان حتما برای ثبت نام زیارت حرم سالار شهیدان از طریق سایت رسمی سازمان حج و زیارت اقدام کنند.


وی با بیان اینکه احتمالا شرکت ها و نهادهایی که در زمینه گردشگری فعالیت می کنند نیز برای اعزام زائر به اربعین حسینی اقدام می کنند، گفت: برای این که این نهادها دچار جرائم نشوند تأکید ما بر آن است که سایت های موازی و مشابه ایجاد نکنند، بلکه از طریق سامانه رسمی ثبت نام را انجام دهند.


نیک نفس ادامه داد: بیشتر کسانی که در سنوات گذشته به طور غیررسمی اقدام به ثبت نام کرده بودند با مشکلات عدیده مواجه شده یا مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.


رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: زمانی که در سایت غیررسمی و غیر مجاز اقدام به ثبت نام می کنید طبیعی است فرآیند صحیح انجام سفر، دریافت ویزا و اقدامات مربوط به ساماندهی افراد اتفاق نمی افتد و مشکلات عدیده ای گریبان گیر فرد ثبت نام کننده می شود.


نیک نفس از هموطنان خواست که در صورت مشاهده سایت ها و یا مواردی که ثبت نام غیررسمی انجام می دهند حتما به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع دهند تا پیگیری های لازم صورت گیرد.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس