تاریخ انتشار: ۰۵ آبا ۱۳۹۴

قابل پیش بینی بود که سفر دکتر روحانی به مازندران با آنچه هوادارانش انتظار داشتند تفاوت داشته باشد و متاسفانه برخی پنهانکاری های صورت گرفته توسط مقامات مسئول در استان باعث شد اعتماد میان مردم و استانداری مازندران شکافی عمیق بردارد.

قصد مطول کردن مسئله را نداریم و به همین خاطر به سراغ اصل موضوع می رویم.

وضعیت بغرنج کشاورزی در مازندران بر هیچ کس پوشیده نیست، هرچند به نظر می رسد به لطف پنهانکاری مسئولان ارشد مازندران، موضوع از چشم رئیس جمهوری تا حدودی پنهان ماند.

واردات برنج، تغییر کاربری های گسترده، رکود شدید در بازار این محصول استراتژیک و کم آبی به علاوه نبود مدیریتی واحد برای خرید تضمینی و برنامه ای راهبردی برای خروج از رکود باعث شده است که حدود ۶۰ درصد از برنج های استان در شالیکوبی ها دپو شود و راهی به بازار پیدا نکند.

این اخطار را دو هفته پیش از سفر دکتر روحانی به مازندران به گوش مسئولان استانداری رسانده بودند.

سید تقی جعفریان -رئیس اتحادیه شالیکوبی داران و صنایع جانبی منطقه شمال کشور- که از قضا مشاور استاندار مازندران در امور برنج است، در تارخ ۵/۷/۱۳۹۴ در نامه ای به ربیع فلاح جلودار که تصویر آن را در همین متن مشاهده می کنید، با ناراحتی فراوان اعلام می دارد که برنج در شالیکوبی ها دپو شده و بازار به شدت راکد است. در همین وضعیت دلالان به دنبال خرید برنج با قیمت بسیار پائین هستند تا با احتکار آن در فرصتی مغتنم به چندیدن برابر قیمت بفروشند. در این وضعیت بزرگترین آسیب را کشاورزانی خواهند دید که چند ماه زحمت کشیده اند و به بانک ها بدهکارند. با اینکه بیش از ۸۵ درصد مردم کشور به برنج وابسته هستند باید شاهد فاسد شدن دسترنج شان در انبارشالیکوبی ها باشند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس