تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: طرح توانمندسازی و پیشگیری از مصرف مواد مخدر در ۱۲ استان کشور اجرا می‌شود. به گزارش ایسنا، حمیدرضا صرامی در همایش آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، افزود: حجم تهدیدهای ناشی از اعتیاد، مواد مخدر و روان‌گردان‌ها همه اقشار جامعه را مورد تهاجم قرار داده و […]

[ad_1]

مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: طرح توانمندسازی و پیشگیری از مصرف مواد مخدر در ۱۲ استان کشور اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا صرامی در همایش آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، افزود: حجم تهدیدهای ناشی از اعتیاد، مواد مخدر و روان‌گردان‌ها همه اقشار جامعه را مورد تهاجم قرار داده و مهم‌ترین نسلی که امروز در مقابل این آسیب‌ها قرار گرفته نوجوانان و جوانان کشور هستند.

وی با اشاره به اجرای  طرح توانمندسازی ‌نوجوانان، والدین، معلمان و مدیران دوره دوم متوسطه در  ۱۲استان کشور، اظهار کرد: این دوره‌ها تاکنون در چهار استان قم، قزوین، مرکزی و لرستان برگزار شده و تا ماه آینده ۸ استان از جمله آذربایجان‌غربی، خراسان‌جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، تهران، گلستان، کرمان و هرمزگان زیر چتر این آموزش‌ها می‌روند.

مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تصریح کرد: والدین باید با جدیت در این کارگاه‌ها شرکت کنند و مدیران نیز باید با همکاری جدی نسبت به عملیاتی‌کردن این طرح ورود کنند و مشاوران باید در کلاس‌های درس نسبت به انتقال این مطالب مبادرت ورزند.

صرامی اضافه کرد: هدف اختصاصی این طرح کاهش  اعتیاد است و از اهداف دیگر این طرح این است که بتوانیم دانش و نگرش دانش‌آموزان را نسبت به اعتیاد اصلاح کنیم.

وی با اشاره به وضعیت کلی  استان لرستان در زمینه اعتیاد، خاطرنشان کرد: وضعیت استان با توجه به تلاش‌های صورت گرفته  بهتر شده و چارچوب فعالیت‌ها نشان می‌دهد وضعیت مهار اعتیاد با هوشمندی مدیران استان بهتر شده و در سطح مدارس نیز برحسب تحقیقات علمی نسبت به سایر استان‌ها از میانگین متوسط کشور وضعیت بهتری را به خود اختصاص داده است.

همچنین در این همایش معاونین تربیت بدنی و سلامت و توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان به آموزش ۲۸هزار فرهنگی لرستانی و ۱۵۷هزار نفر از دانش آموزان، دبیران و والدین در سال جاری اشاره کرده و بر اهتمام دستگاه تعلیم و تربیت برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاکید کردند.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس