تاریخ انتشار: ۲۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر خارجه چین در گفتگو با همتای ژاپنی خود بر مخالفت پکن با اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه کره شمالی تاکید کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، وانگ یی وزیر خارجه چین در دیدار با همتای ژاپنی خود تاکید کرد: پکن مخالف اعمال تحریم‌های یکجانبه “غیر مفید” علیه کره شمالی است ولی به […]

[ad_1]

مخالفت چین با اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه کره شمالیکره شمالی: اقدامات نظامی غیرمسئولانه آمریکا بحران منطقه را به سوی انفجار پیش می‌بردکره شمالی می‌تواند ۲۰ بمب اتمی تا پایان سال بسازد

وزیر خارجه چین در گفتگو با همتای ژاپنی خود بر مخالفت پکن با اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه کره شمالی تاکید کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، وانگ یی وزیر خارجه چین در دیدار با همتای ژاپنی خود تاکید کرد: پکن مخالف اعمال تحریم‌های یکجانبه “غیر مفید” علیه کره شمالی است ولی به همکاری در چارچوب سازمان ملل برای آماده کردن پاسخ لازم به آزمایش هسته‌ای پنجم کره شمالی، ادامه خواهد داد.

به گزارش تسنیم، چین ناراحتی خود را نسبت به بزرگترین آزمایش هسته‌ای کره شمالی که هفته گذشته انجام شده، اعلام کرده است ولی به طور مستقیم اعلام ننموده است که آیا از تحریم‌های بیشتر حمایت خواهد کرد یا نه.

چین بارها اعلام کرده است که تحریم‌ها پاسخ نهایی به اقدامات کره شمالی نخواهد بود و خواستار بازگشت به مذاکرات شده است.

وانگ یی در دیدار با فومیو کیشیدا تصریح کرد: پکن مخالف آزمایش هسته‌ای است و با سایر اعضای دائم شورای امنیت همکاری خواهد کرد تا پاسخ لازم را به شرایط جدید در شبه جزیره کره آماده کند.

وی در ادامه افزود: چین البته مخالف اعمال تحریمهای یکجانبه ای است که هیچ کمکی به حل و فصل مساله نخواهد کرد.

کیشیدا نیز در این دیدار تاکید کرد: آزمایش هسته‌ای غیر قابل بخشش است و تهدید بزرگ و مستقیمی علیه امنیت ژاپن به شمار می رود.

وی از چین خواست تا به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل، واکنشی سازنده به اقدامات کره شمالی نشان دهد.

سونگ کیم فرستاده ویژه آمریکا در امور کره شمالی نیز روز یکشنبه در دیدار با مقامهای ژاپنی در توکیو تاکید کرد: واشنگتن احتمالا تحریم‌های یکجانبه‌ای را علیه پیونگ یانگ اعمال خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: علاوه بر اقداماتی که شورای امنیت انجام می دهد، آمریکا به همراه کره جنوبی و ژاپن، احتمالا اقدامات یکجانبه ، دوجانبه و سه جانبه ای را علیه کره شمالی اتخاذ خواهند کرد.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس