تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نمایندگان به طرح استفساریه تبصره ۳ ماده ۵۲ و ماده ۷۳ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی رأی منفی دادند. به گزارش ایسکانیوز ، نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۷ شهریورماه) بند ۲ طرح استفساریه ماده ۷۳ و تبصره ۳ ماده ۵۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را که در جلسات گذشته از صحن […]

[ad_1]

نمایندگان به طرح استفساریه تبصره ۳ ماده ۵۲ و ماده ۷۳ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی رأی منفی دادند.

به گزارش ایسکانیوز ، نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۷ شهریورماه) بند ۲ طرح استفساریه ماده ۷۳ و تبصره ۳ ماده ۵۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را که در جلسات گذشته از صحن علنی جهت بررسی مجدد به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ارجاع شده بود را مورد بررسی قرار داده و به آن رأی منفی دادند.

براساس بند ۲ این استفساریه که سوال می‌کرد، آیا عبارت «ابطال انتخابات» در ماده ۷۳ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب ۷ آذر سال ۱۳۷۸ و اصلاحات بعدی آن صرفا ناظر به کل حوزه انتخابیه است یا می‌تواند ناظر به هر یک از منتخبان نیز باشد؟

پاسخ آن تصریح می‌کرد:

بلی، منظور قانون‌گذار از عبارت «ابطال انتخابات» مندرج در ماده ۷۳ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب ۷ آذرماه سال ۱۳۷۸ و اصلاحات بعدی آن صرفا ناظر به کل حوزه انتخابیه است و نه برخی از منتخبان. ابطال آرا یک منتخب صرفا در صورتی است که از مصادیق ماده ۱۹ این قانون باشد.

نمایندگان در نهایت با ۱۰۹ رأی موافق، ۷۴ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۱ نماینده حاضر در صحن به این استفساریه رأی منفی داده و آن را تصویب نکردند.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس