تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه سازمان میراث فرهنگی وظیفه ورود به حفاظت از ابنیه میراثی را دارد، گفت: شهرداری نمی تواند به طور مستقل در این زمینه لایحه ارائه دهد. به گزارش ایسنا، مجتبی شاکری در جریان بررسی یک فوریت طرح الزام شهرداری به ارائه برنامه جامع عملیاتی حفاظت […]

[ad_1]

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه سازمان میراث فرهنگی وظیفه ورود به حفاظت از ابنیه میراثی را دارد، گفت: شهرداری نمی تواند به طور مستقل در این زمینه لایحه ارائه دهد.

به گزارش ایسنا، مجتبی شاکری در جریان بررسی یک فوریت طرح الزام شهرداری به ارائه برنامه جامع عملیاتی حفاظت و بهره گیری از ظرفیت های اماکن و بافت فرهنگی شهر تهران در دویست و نود و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران، با اشاره به اینکه حدود ۲۰۰۰ نقطه میراثی در تهران وجود دارد که تنها یک چهارم آنها به ثبت رسیده است، گفت: تردیدی در ضرورت حفظ آثار میراثی شهر وجود ندارد، اما متولی اصلی این امر سازمان میراث فرهنگی است که باید برنامه خود را در این زمینه ارائه و مشخص کند ورود شهرداری برای کمک به این سازمان باید چگونه باشد.

وی با اشاره به مصوبات دوره دوم و چهارم در خصوص تعیین تکلیف بافت تاریخی افزود: بالا بردن هزینه شهرداری برای ورود به حفظ میراث تاریخی نه ماموریت اصلی شهرداری است و نه در توان بودجه ای شهرداری تهران است و با وجود مصوبات گذشته لزومی به ارائه این طرح نیست. می‌توان طی نامه ای سازمان میراث فرهنگی را برای ارائه طرح جامع شناسایی ثبت حفاظت و مدیریت میراث فرهنگ شهر تهران توجه داد و پس از آن با مشخص شدن سهم شهرداری در طرح جامع، لایحه‌ای توسط شهرداری تهران به شورا ارائه شود.

به گفته رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران، ورود به ساختمان‌های میراثی کار شهرداری نیست و تنها حفظ نمای این ابنیه بر عهده این نهاد است.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تصویب این طرح شهرداری را زیر بار هزینه‌های سنگین مرمت و حفظ آثار تاریخی می‌برد، اظهار کرد: در این صورت بسیاری از بودجه‌های شهر باید برای این ماموریت هزینه شود. در حالی که سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی کار باید مسوولیت را بر عهده گیرد و شهرداری هم عضو ستاد مربوطه باشد، اما نمی‌تواند به طور مستقل دهد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس