تاریخ انتشار: ۲۴ خرد ۱۳۹۵

اتحادیه عرب مخالفت قاطع خود را با کاندیداتوری رژیم صهیونیستی برای ریاست کمیته حقوقی سازمان ملل در مبارزه با تروریسم اعلام کرد.

به گزارش “گذارنیوز” به نقل از پایگاه خبری الوطن العربی، نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب، پس از دیدار با نمایندگان کشورهای غربی در کنفرانس مطبوعاتی، مخالفت خود را با کاندیداتوری رژیم صهیونیستی برای ریاست کمیته مبارزه با تروریسم سازمان ملل به سفرا و نمایندگان کشورهای غربی  و اعضای گروه غرب اروپا ابلاغ کرد.

العربی اظهار داشت: عاقلانه نیست اسرائیل در راس یک کمیته حقوقی قرار گیرد در حالی که خود مرتکب تمامی اقدامات خلاف قانون می‌شود و تاکنون عملکردهای غیرقانونی متعددی داشته و از ساخت دیوار حائل گرفته تا نقض هر روزه حقوق فلسطینی‌ها و بازداشت روزانه سالخوردگان، جوانان، کودکان و زنان فلسطینی جزئی از این قانون شکنی‌ها است.

دبیرکل اتحادیه عرب در ادامه اظهار داشت: در صورتی که طرف‌های ناقض حقوق بشر برای ریاست این کمیته انتخاب شوند این مساله “مصیبتی بزرگ” برای سازمان ملل خواهد بود.

وی در ادامه تاکید کرد، نگرانی و ناخرسندی اتحادیه عرب از صرف کاندیداتوری دولت‌های مجرم برای ریاست در کمیته مبارزه با تروریسم به کشورهای غربی ابلاغ شده است و سوال من این است که چگونه مجرم می‌تواند خودش قاضی باشد؟

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس