تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۴

‘محمود عباس’ رئیس حکومت خودگردان فلسطین روزچهارشنبه درنشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: تا زمانی که اسرائیل ازانجام توافقنامه های امضا شده با ما سرباز زند، ما نیز به تعهدات خود عمل نخواهیم کرد.

به گزارش “گذارخبر”  پایگاه خبری عاروتض شوع، عباس دراین سخنرانی رژیم صهیونیستی را به نقض توافقنامه ۱۹۹۴ اسلو ونادیده گرفتن آن متهم کرد وگفت: ازاین رو، ما اینجا اعلام می کنیم که تا زمانی که اسرائیل ازانجام این توافقنامه هایی که با ما امضا کرده، طفره برود وتا زمانی که ساخت وسازها در شهرک ها را متوقف نکند وزندانیان فلسطینی را آزاد نکند، چاره ای جز تاکید براینکه که ما نیز به این تعهدات عمل نخواهیم کرد، برای ما باقی نمی گذارد.

وی افزود : ازاین رو، ما اعلام می کنیم که نمی توانیم بخشی ازاین توافقنامه باشیم واسرائیل باید به همه مسئولیت هایش به عنوان یک قدرت اشغالگر عمل کند… ما به این توافقنامه ها پایبند نیستیم و اسرائیل باید مسئولیت کامل آن را بپذیرد.

رئیس حکومت خودگردان فلسطین گفت : اسرائیل به محاصره غزه ادامه می دهد و درد و رنج مردم ما را عمیق تر می کند. این به منزله سرپیچی از قطعنامه های سازمان ملل و توافقنامه های امضا شده بین فلسطین واسرائیل است.

وی با بیان نقل قولی ازمصاحبه ‘اسحاق رابین’ درسال ۱۹۶۷ که ازجوامع یهودی در جودا و سامریه به عنوان ‘سرطان’ یاد کرده بود، ازجامعه بین الملل خواست تا اسرائیل را برای توقف ساخت و سازها در این مناطق تحت فشار بگذارد.

وی گفت : ما پاسخ ظلم وستم اسرائیل را با ظلم وستم نمی دهیم بلکه ما برای صلح وآرامش تلاش می کنیم.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس