تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی به عنوان تنها واحد شرکت کننده از تهران در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، از نخستین محصول مرکز تحقیقات گیاهان دارویی خود رونمایی کرد. به گزارش ایسکانیوز، به همت معاونت پژوهش و فناوری واحد علوم دارویی و همزمان با افتتاحیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان […]

[ad_1]

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی به عنوان تنها واحد شرکت کننده از تهران در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، از نخستین محصول مرکز تحقیقات گیاهان دارویی خود رونمایی کرد.

به گزارش ایسکانیوز، به همت معاونت پژوهش و فناوری واحد علوم دارویی و همزمان با افتتاحیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی به عنوان تنها واحد شرکت کننده از تهران در این جشنواره افزون بر ارائه دستاوردهای خود از نخستین محصول مرکز تحقیقات گیاهان دارویی خود به نام «کرم سقز» نیز رونمایی کرد.

کرم سقز در دسته دارویی ضد درد موضعی به کار می‌رود و موارد مصرف آن ضد التهاب، تسکین دهنده درد استئوآرترین، کشیدگی و ضرب خوردگی ماهیچه ای و مفاصل است.

سقز، جزء گونه pistacia از خانواده آناکاردیاسه است. در طب سنتی ایران و سایر کشورها از جمله یونان از گذشته تا به امروز از اولئورزین های این گونه از جمله سقز در درمان بیماری های مختلف از جمله بیماری‌های گوارشی و دردهای مفصلی استفاده می‌شود و براساس نتایج به دست آمده در آزمایشات مورد بررسی کرم سقز نسبت به ژل دیکلوفناک به شکل معناداری اثربخشی بهتری دارد.

در این نمایشگاه ۴۸۹ شرکت تولیدی و صنعتی بخش خصوصی، ۱۴۷ مرکز علمی، دانشگاهی و پژوهشگاه‌ها حضور دارند که از این تعداد ۱۴۶ شرکت، دانش‌بنیان هستند. در این نمایشگاه، ۲۸۰۰ محصول ارائه می‌شود که از این تعداد ۴۵۰ محصول فناورانه و دانش‌بنیان هستند.

براساس این گزارش، این دوره از جشنواره با شعار اقدام و عمل دانش‌بنیان، پیشران اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود از این رو برای نخستین بار در کنار محصولات فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به برگزاری جشنواره دانش‌آموزی در حوزه گیاهان شده است که در این بخش از ۷۰۰ فناوری عرضه شده، ۱۰۰ فناوری از دانش‌آموزان برای عرضه در این نمایشگاه انتخاب شده است.

۲۰۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس