تاریخ انتشار: ۱۳ خرد ۱۳۹۴

ستادی که پس از دهه ها ریاست فیروزآبادی بر خود هم ظرفیت بالقوه ای برای تغییر نفر اول خود دارد و هم محسن رضایی به دلیل ارتباطات خوبش در سطح نظام و تجربه مهم جنگ می تواند گزینه مناسبی برای آن باشد . .   در چند روز گذشته شایعه مهمی دست به دست می […]

ستادی که پس از دهه ها ریاست فیروزآبادی بر خود هم ظرفیت بالقوه ای برای تغییر نفر اول خود دارد و هم محسن رضایی به دلیل ارتباطات خوبش در سطح نظام و تجربه مهم جنگ می تواند گزینه مناسبی برای آن باشد . .
 رضایی

در چند روز گذشته شایعه مهمی دست به دست می شود که در آن موضوع ریاست محسن رضایی بر ستاد کل نیروهای مسلح و جانشینی وی به جای سرلشگر فیروزآبادی مطرح است . این شایعه گسترده هر چند هنوز از سوی مقامات رسمی نظامی کشور تایید نشده است اما نگاهی به روند بازگشت محسن رضایی به عرصه نظامی گری شاید نشان دهنده این موضوع باشد که این شایعه ممکن است به واقعیت بدل شود .

به گزارش گذارنیوز به نقل از تدبیر۲۴ محسن رضایی دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام که در سال ۷۶ و پس از سالها مشغولیت در رده های عالی نظامی ترجیح داد لباس سبز رنگ سپاه را از تن بیرون کند و با تحصیل در مقطع دکتری رشته اقتصاد از خود چهره ای سیاسی و اقتصادی بسازد در طول تمام سالهای حضورش در عرصه سیاست یکی از ناکام ترین افراد لقب گرفته است چه اینکه وی در اوایل خداحافظی اش با نظامی گری نتوانست توفیقی در راه یابی به مجلس ششم پیدا کند و بعد از آن هم در سه دوره انتخابات ریاست جمهوری چیزی جز انصراف ، شکست و شکست نصیبش نشد .البته وی در همه این سالها با حکم رهبر معظم انقلاب در جایگاه دبیری مجمع حضور داشت و توانست با گسترده کردن زیر شاخه های دبیرخانه مجمع تشخیص تشکیلات عریض و طویلی راه بیندازد و درعرصه دیگری به نظام خدمت کند. اما این تشکیلات در کنار فعالیت های اجتماعی و رسانه ای رضایی هیچ گاه نتوانست محبوبیت روزهای جنگ را برای آقا محسن تکرار کند.

رضایی که تحت تاثیر فضای باز سیاسی ناشی از روی کار آمدن دولت محبوب اصلاحات ترجیح داده بود رخت سپاه را از تن به در کند در حالی که پس از شکست های متوالی سیاسی و عدم توفیق در این عرصه فضای مشخصی را پیش روی خود نمی دید ترجیح داد به عرصه سابق خود باز گردد بلکه بتواند بخشی از موفقیت هایش را تکرار کند .اولین جرقه این فکر سال گذشته و در جریان راه پیمایی روز قدس خورد . جایی که مردم در طول خیابان انقلاب رضایی را با لباس سپاه و بدون هر گونه آرم و درجه ای دیدند . البته آن زمان محسن رضایی ترجیح داد با بیان مطالبی همچون نشان دادن آمادگی شخصی اش در پاسخ به حوادث منطقه از میان این موضوع بگذرد اما طولی نکشید که زمزمه های بازگشت وی به سپاه رنگ جدی تری به خود گرفت .

محسن رضایی به سپاه بازگشت. این تیتر بسیاری از روزنامه ها در چند ماه گذشته بود . خبری که البته به نقل از یکی از نزدیکان سیاسی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روی خروجی های رسانه ای قرار گرفت و طی آن ادعا شد که رضایی با نگارش نامه ای به رهبری درخواست بازگشت به سپاه را مطرح کرده است و با موافقت ایشان به عنوان استاد به دانشگاه بازگشته است. البته همین بازگشت ساده را می توان به تغییر استراتژی دوباره محسن رضایی تفسیر کرد چرا که وی به عنوان یکی از اصلی ترین فرماندهان دفاع مقدس که سالها بعد از جنگ نیز سپاه را راهبری کرده بود اکنون در شرایطی فکر بازگشت به عرصه نظامی گری کرده بود که کشور در برهه خاصی به سر می برد و حوادث منطقه ای لزوم آماده بودن کشور را دوچندان کرده است .

از سویی حکم فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رو به اتمام است و برخی تحلیل گران عقیده دارند محسن رضایی می تواند به عنوان یکی از گزینه های مطرح برای احراز دوباره فرماندهی کل سپاه باشد. موضوعی که البته در شرایط فعلی خیلی دور از ذهن نیست چرا که خود رضایی که در مراسم دانش آموختگی دانشگاه امام حسین (ع) بار دیگر با لباس سپاه اما این بار با درجه سرلشگری و آرم و منسوجات رسمی ظاهر شد . اما شاید بتوان اصلی ترین جایگاهی را که بتوان برای رضایی متصور بود ریاست بر ستاد کل نیروهای مسلح دانست. ستادی که پس از دهه ها ریاست فیروزآبادی بر خود هم ظرفیت بالقوه ای برای تغییر نفر اول خود دارد و هم محسن رضایی به دلیل ارتباطات خوبش در سطح نظام و تجربه مهم جنگ می تواند گزینه مناسبی برای آن باشد. حالا باید منتظر ماند و دید آیا مرد همیشه نامزد ریاست جمهوری را باید از این پس به جای دکتر رضایی سردار رضایی صدا کرد یا خیر؟

تکمیلی :

در همین رابطه دفتر دکتر محسن رضایی طی اطلاعیه اعلام کرد :
بسمه تعالی

اخیراً شایعاتی مبنی بر سپردن مسوولیت جدیدی در نیروهای مسلح به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در رسانه ها منتشر شده است که بدینوسیله تکذیب می گردد. ایشان همانطور که بارها اعلام کرده اند خود را سرباز رهبر عظیم الشان انقلاب می دانند و هم اکنون در حال مشاوره و کمک به نیروهای مسلح هستند و هیچ تصمیم دیگری گرفته نشده است.

از رسانه های گروهی و فعالان رسانه های اجتماعی، درخواست می شود که ضمن رعایت اصول اخلاق رسانه ای، انتشار اخبار مرتبط با دکتر محسن رضایی را از طریق پایگاه اطلاع رسانی شخصی ایشان و یا پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری نمایند.

یادآور می شود اخبار مرتبط با فرمانده کل قوا تنها در صورت انتشار در پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، قابل استناد است.

بدیهی است، دفتر دکتر محسن رضایی در صورت ادامه تخلفات و شایعه پراکنی ها،  پیگرد رسانه های خاطی، را از حقوق قانونی خویش می داند.

دفتر دکتر محسن رضایی

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس