تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] تصمیم کمیته بین المللی پارالمپیک مبنی بر محرومیت کامل ورزشکاران پارالمپیکی روسی از حضور در رقابت های ریو ۲۰۱۶ از سوی دادگاه داوری ورزش در لوزان سوئیس تایید شد. به گزارش ایسکانیوز، سر فیلیپ کری ون رییس کمیته بین المللی پارالمپیک پیش از این محرومیت ورزشکاران پارالمپیکی روسیه را به دلیل مسائل استفاده از […]

[ad_1]

تصمیم کمیته بین المللی پارالمپیک مبنی بر محرومیت کامل ورزشکاران پارالمپیکی روسی از حضور در رقابت های ریو ۲۰۱۶ از سوی دادگاه داوری ورزش در لوزان سوئیس تایید شد.

به گزارش ایسکانیوز، سر فیلیپ کری ون رییس کمیته بین المللی پارالمپیک پیش از این محرومیت ورزشکاران پارالمپیکی روسیه را به دلیل مسائل استفاده از داروهای نیروزا در این کشور اعلام کرده بود که این موضوع به دادگاه داوری بین المللی ورزش کشیده شد.
خبرگزاری اینترفکس امروز (سه شنبه) به نقل از پایگاه اینترنتی دادگاه داوری ورزش اعلام کرد: شکایت کمیته بین المللی پارالمپیک روسیه برای لغو محرومیت با هدف حضور در رقابت های ریو ۲۰۱۶ رد شده است.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه ۱۷ مرداد ماه در یک یادداشت فیس بوکی محرومیت کامل این کشور از حضور در رقابت های پارالمپیک ۲۰۱۶ را ضدبشری، پست و خطرناک اعلام کرده بود.
وی افزوده بود: محروم کردن ورزشکاران پارالمپیکی روسیه از حضور در رقابت های ریو ۲۰۱۶ از نظر ارتکاب رفتارهای پست و غیرانسانی حیرت آور می باشد و خیانت به آرمان ها و معیارهای عالی حقوق انسان ها به عنوان پایه و اساس اصول بین المللی بشمار می رود.
روسیه افزون بر محرومیت کامل پارالمپیکی اعلام شده، در المپیک ریو ۲۰۱۶ نیز که روز یکشنبه پایان یافت، بیش از ۱۰۰ ورزشکار محروم شده دوپینگی داشت که از جمله شامل تیم های دو و میدانی زنان و مردان و وزنه برداری نیز می شد.
براساس نتایج تحقیقات وادا که چندی پیش انتشار یافت، روسیه با ۱۴۸ مورد تایید شده نقض مقررات برای سال ۲۰۱۴ در صدر این فهرست جهانی قرار گرفته است و سپس ایتالیا با ۱۲۳ و هند با ۹۶ مورد دوپینگ تایید شده در رده های دوم و سوم هستند.

۴۰۱/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس