تاریخ انتشار: ۲۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در حالیکه رهبران جهان برای حضور در نشست پناهندگان در نیویورک آماده می‌شوند موسسه خیریه “کودکِ جنگ” اعلام کرد: اقدامات فوری برای حفظ کودکان آواره ضروری است. به گزارش ایسنا، موسسه خیریه “کودکِ جنگ” هشدار داد: میلیون‌ها کودک جنگ به طور خودکار از ابتدایی‌ترین حقوق خود محروم هستند و کمبود بودجه در اجرای برنامه‌های […]

[ad_1]

در حالیکه رهبران جهان برای حضور در نشست پناهندگان در نیویورک آماده می‌شوند موسسه خیریه “کودکِ جنگ” اعلام کرد: اقدامات فوری برای حفظ کودکان آواره ضروری است.

به گزارش ایسنا، موسسه خیریه “کودکِ جنگ” هشدار داد: میلیون‌ها کودک جنگ به طور خودکار از ابتدایی‌ترین حقوق خود محروم هستند و کمبود بودجه در اجرای برنامه‌های کمک‌رسانی تاثیرات مخربی بر کودکان پناهنده در سراسر جهان گذاشته و کودکان آسیب‌پذیر از حقوق‌ اصلی و اولیه خود از قبیل دسترسی به مکان‌های آموزشی یا عدم اجبار به ازدواج محروم هستند.

در گزارش موسسه خیریه کودک جنگ آمده است که تعداد فزاینده و بیشمار کودکانی که مجبور شده‌اند خانه‌های خود را ترک کنند و آواره شوند نیاز به در نظر گرفتن اقدامی جهانی برای حفاظت از این کودکان را ضروری‌تر می‌سازد.

بررسی اخیر یونیسف حاکی از آن است که طی ۱۰ سال آینده شاهد افزایش فزاینده تعداد کودکان آواره هستیم به گونه‌ای که تا سال ۲۰۲۵ میلادی ۶۳ میلیون کودک مجبور می‌شوند خانه‌های خود را ترک کنند که نسبت به رقم فعلی ۲۸ میلیون کودک افزایش دو برابری پیدا می‌کند.

کارشناسان موسسه خیریه کودک جنگ همچنین اظهار داشتند: کمبود بودجه اختصاص یافته به کودکان آواره آسیب جدی به آنان وارد کرده است. علاوه بر این نیاز کودکان آواره فراتر از آب و مواد غذایی است. کودکانی که از خشونت فرار می‌کنند از آسیب و ضربه‌های شدید رنج می‌برند و در صورتیکه تحت حمایت قرار نگیرند آسیب‌های طولانی مدتی متوجه آنان خواهد شد.

همچنین خطر خشونت جنسی وجود دارد چرا که دختران ۱۲ ساله با اجبار والدینشان مجبور می‌شوند ازدواج کنند.

به گزارش روزنامه گاردین، قرار است در نوزدهم ماه جاری میلادی رهبران جهان در نشستی در نیویورک برای بررسی موضوع مهاجران و پناهندگان گردهم جمع شوند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس