تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۴
رضایی: محمدیان ناآگاهانه دارو مصرف کرد

دو کشتی‌گیر کشورمان به دلیل دوپینگ از سوی اتحادیه جهانی کشتی محروم شدند.

به گزارش “گذار خبر” ، امروز خبری مبنی بر محرومیت طالب نعمت‌پور به دلیل ارتکاب دوپینگ در جام جهانی ۲۰۱۴ منتشر شد و طبق آن چون این کشتی‌گیر که چندی پیش از کشتی خداحافظی کرده بود، برای دومین بار مرتکب این کار شده بود برای همیشه محروم شد. نعمت‌پور از ماده «اپی‌ترنبولون» استفاده کرده بود. این فرنگی‌کار در دفعه اول دو سال محروم شده بود.

در کنار نعمت‌پور، محمد حسین محمدیان که در وزن ۸۶ کیلوگرم در مسابقات جهانی ۲۰۱۴ مدال برنز گرفته بود هم به دلیل استفاده از مواد نیروزا ۴ سال محروم شد.

علیرضا رضایی سخنگوی فدراسیون کشتی درباره دوپینگ محمدیان گفت: محمدیان زمانی که بعنوان نفر ذخیره برای رقابت‌های جهانی انتخاب شد از اردو خارج شده و پس از آن برای ادامه درمان شکستگی استخوان مچ پای خود که حدود هشت ماه پیش اتفاق افتاده بود، به پزشک خود در شهرستان مراجعه می‌کند.

وی ادامه داد: متاسفانه پزشک ذیربط بدون آگاهی اقدام به تجویز دارویی جهت ترمیم بافت استخوانی محمدیان می‌کند که حاوی مواد ممنوعه بوده است. محمدیان نیز که خارج از اردو بوده، بدون مشورت پزشکان تیم ملی و از روی ناآگاهی این دارو را مصرف می‌کند و چون گمان نمی‌کرده مسئله ای وجود دارد به کمیته پزشکی فدراسیون نیز اطلاعی نمیدهد.

رضایی تصریح کرد: محمدیان نه در اردو  و نه در تمرینات حضور داشته و نه قصد حضور در مسابقات را داشته است. در واقع به این ترتیب اصلا نیازی به استفاده از هیچ گونه داروی مکمل را نداشته است.

سخنگوی فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: محمدیان در این حین در حالی که به دلیل خروج از اردو،  خارج از پوشش تست سلامت نیز بوده ، با توجه به حضور سرزده ماموران “وادا”، در تست دوپینگ حضور می‌یابد و چون هیچ اطلاعی از ممنوعیت داروی مورد استفاده خود نداشته، در فرم ذیربط استفاده از دارو مذکور را جهت ترمیم شکستگی استخوان خود قید نمی‌کند. او متاسفانه به دلیل استفاده از داروی ترمیمی استخوان، چهار سال از حضور در میادین کشتی محروم می‌شود.

رضایی افزود: چون اطمینان داشتیم این موضوع از سر ناآگاهی بوده است به موضوع اعتراض کردیم ولی به دلیل اینکه محمدیان در برگه‌ای که هنگام انجام تست پر می‌کنند، نامی از دارو نیاورده است، متاسفانه اعتراض ما به سرانجام نرسید و این رای قطعی شد.

وی در پایان گفت: فدراسیون کشتی با انجام تست سلامت در پی پاک کردن فضای کشتی از چنین آسیب‌هایی است. سال ۲۰۱۵ در چندین سال گذشته تنها سالی بوده که در مسابقات جهانی، آسیایی و جام جهانی به دلیل کارکرد تست سلامت در هیچ رده سنی، هیچ  گونه تست مثبتی در خصوص کشتی گیران شرکت کننده نداشتیم اما متاسفانه برخی اقدام‌های ناآگانه خارج از اردو و ضوابط اردویی این اتفاقات تلخ را رقم می‌زند.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس