تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] با فرا رسیدن فصل پاییز افراد در گروه‌های سنی مختلف به منظور حفظ خود در برابر انواع ویروس آنفلوآنزا واکسن تزریق می‌کنند. به گزارش ایسنا، در تمام انواع واکسن‌ها نسخه‌ای از خودِ ویروس وجود دارد که برای درمان عفونت ناشی از همان ویروس تغییر یافته‌ است. به این ترتیب در واقع اولین عنصر موجود […]

[ad_1]

با فرا رسیدن فصل پاییز افراد در گروه‌های سنی مختلف به منظور حفظ خود در برابر انواع ویروس آنفلوآنزا واکسن تزریق می‌کنند.

به گزارش ایسنا، در تمام انواع واکسن‌ها نسخه‌ای از خودِ ویروس وجود دارد که برای درمان عفونت ناشی از همان ویروس تغییر یافته‌ است. به این ترتیب در واقع اولین عنصر موجود در واکسن آنفلوآنزا ویروس ضعیف شده آنفلوآنزا است. هرچند به دلیل وجود هزاران نوع آنفلوآنزا انتخاب نسخه‌های ویروسی مناسب برای هر فصل برای متخصصان و محققان حوزه پزشکی کار ساده‌ای نیست.

در مرحله بعد ویروس‌هایی که برای واکسن در نظر گرفته شده‌اند در تخم‌مرغ‌های نطفه‌دار رشد پیدا می‌کند.

سایت مدیکال دیلی، طبق اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا از دیگر ترکیبات موجود در واکسن آنفلوآنزا ترکیب “فرمالدهید” است تا به آن قابلیت محلول شدن در آب بدهد و به این ترتیب واکسن بتواند وارد خون شود.

غشای چربی موسوم به octylphenol ethoxylate، ژلاتین برای حفظ پایداری واکسن در هنگام ذخیره‌سازی و یک نوع ماده نگهدارنده که کل ترکیب را در برابر باکتری و قارچ محافظت کند از دیگر مواد موجود در واکسن آنفلوآنزا هستند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس