تاریخ انتشار: ۱۷ خرد ۱۳۹۵

– مدیرکل دفتر امور اجتماعی وفرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: محتوابخشی به غنای بیشتر و اجرای هر چه مطلوبتر طرح غنی سازی اوقات فراغت در این استان کمک بسزایی می کند.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نباید تنها در ایام تعطیلات تابستان به بحث مهم غنی سازی اوقات فراغت توجه شود بلکه باید چنین امری مختص تمامی ایام سال باشد.
وی بیان کرد: برای غنی سازی بهینه تر اوقات فراغت دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد باید متولیان امر و مسئولان اجرایی این استان برنامه راهبردی داشته باشند.
میرمحمدی اظهار کرد: نگاه به مساله غنی سازی اوقات فراغت در کهگیلویه و بویراحمد تا حدودی سطحی است و باید بیش از پیش عمیق شود.
وی عنوان کرد: برخی خانواده ها در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل تنوع کلاس های غنی سازی اوقات فراغت در این استان نیازمند ارشاد و هدایت صحیح برای نام نویسی فرزندان خود در کلاس های مطلوب و مناسب هستند.
میرمحمدی ابراز داشت: جاذبه های چندان قوی مکانی و یا محتوایی به منظور جذب هر چه بیشتر و بهتر دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در کلاس های غنی سازی اوقات فراغت در این استان وجود ندارد.
مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: مدارس این استان جاذبه های چندانی به لحاظ چشم اندازی و فضای سبز برای برگزاری کلاس های غنی سازی اوقات فراغت ندارند.
میرمحمدی با اشاره به اینکه محتواهای آموزشی در کلاس های غنی سازی اوقات فراغت اهمیت خاصی دارد، گفت: مربیان اوقات فراغت استان چندان مخاطب شناس نیستند.
وی بیان کرد: باید دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد بر اساس علاقه و توانمندی آنان در کلاس های غنی سازی اوقات فراغت شرکت داده شوند و مربیان اوقات فراغت استان نیز برای کار با قشر نوجوان و جوان تا حدودی به علم روانشناسی مجهز باشند.
میرمحمدی اظهار کرد: بسیاری از مطالب و موضوع های مطرح شده در کلاس های غنی سازی اوقات فراغت در کهگیلویه و بویراحمد تکراری است و به همین دلیل نیز جذابیت لازم را برای دانش آموزان این استان ندارند.
وی خواستار هماهنگی هر چه بیشتر دستگاه های اجرایی و نهادهای فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه برگزاری کلاس های غنی سازی اوقات فراغت در استان و نظارت و ارزیابی جدی تر بر این کلاس ها شد.
میرمحمدی عنوان کرد: در زمینه برگزاری کلاس های غنی سازی اوقات فراغت در کهگیلویه و بویراحمد باید به جای توجه به کمیت به دنبال کیفیت بود زیرا در این صورت میزان اثرگذاری کلاس ها افزایش خواهد یافت.
وی ابراز داشت: ورود هر کدام از دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به موضوع مهم غنی سازی اوقات فراغت باید تخصصی و بر اساس کار علمی و کارشناسی باشد تا از هرگونه موازی کاری جلوگیری شود.
مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: از تمامی امکانات، ظرفیت ها و قابلیت های موجود در این استان برای برگزاری مطلوب کلاس های غنی سازی اوقات فراغت در استان استفاده بهینه شود.
میرمحمدی گفت: در برخی مناطق کهگیلویه و بویراحمد از جمله یاسوج و سی سخت به دلیل گردشگرپذیر بودن و وجود شرایط مناسب آب و هوایی فرصت های مطلوبی به لحاظ مکانی و چشم اندازی وجود دارد که می توانند در زمینه برگزاری کلاس های غنی سازی اوقات فراغت مورد استفاده بهینه قرار گیرند.
وی بر لزوم توجه جدی به بحث کتابخوانی در کلاس های غنی سازی اوقات فراغت در کهگیلویه و بویراحمد و تجلیل از کتابخوانان برتر به منظور ترغیب هر چه بیشتر دانش آموزان استان به مطالعه تاکید کرد.
میرمحمدی بیان کرد: با اعتبارات محدود فرهنگی نمی توان اقدام و یا فعالیت مهمی در زمینه غنی سازی اوقات فراغت در کهگیلویه و بویراحمد انجام داد.
وی با اشاره به کمبود مربی و به ویژه مربیان متخصص غنی سازی اوقات فراغت در کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: برگزاری هر چه مطلوبتر کلاس های اوقات فراغت در استان مستلزم برنامه عملیاتی و متولی خاص است.
میرمحمدی عنوان کرد: میزان اطلاع برخی خانواده ها در کهگیلویه و بویراحمد از کلاس های مفید و موثر غنی سازی اوقات فراغت ناکافی است و یکی از راهکارهای مناسب در زمینه رفع این معضل نیز آگاهی بخشی گسترده رسانه های استان از طریق مصاحبه با متولیان امر خواهد بود.
۷۵۳۵/۶۱۶۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس