تاریخ انتشار: ۲۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد محبوبیت رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه پس از کودتای نافرجام اخیر، با افزایش ۲۰ درصدی به بالاترین حد در دو سال اخیر رسیده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پرس‌تی‌وی، نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات راهبردی و اجتماعی متروپل در آنکارا حاکی است، ۶۷٫۶ درصد از شرکت کنندگان […]

[ad_1]

افزایش بی‌سابقه محبوبیت اردوغان در ۲ سال اخیراردوغان: آمریکا مجبور به انتخاب میان ترکیه و گولن استنگرانی تل‌‌آویو از توافق احتمالی پوتین و اردوغان بر سر آینده سوریه

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد محبوبیت رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه پس از کودتای نافرجام اخیر، با افزایش ۲۰ درصدی به بالاترین حد در دو سال اخیر رسیده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پرس‌تی‌وی، نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات راهبردی و اجتماعی متروپل در آنکارا حاکی است، ۶۷٫۶ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند آنها از اردوغان ۶۲ ساله که رهبر حزب عدالت و توسعه ترکیه است، حمایت می‌کنند.

این نظرسنجی از میان یک هزار و ۲۷۵ نفر انجام شد.

این در حالی است که بالاترین میزان رضایت از اردوغان در نظرسنجی‌های پیشین متروپل به اوایل سال ۲۰۱۲ و سومین دوره نخست وزیری وی با ۷۱٫۱ درصد باز می‌گردد.

محمد شمشک معاون نخست وزیر ترکیه در صفحه توییتر خود گفت افزایش محبوبیت اردوغان نشان دهنده «حمایت همه جانبه مردمی از نحوه مواجهه وی (اردوغان) با کودتای نافرجام» دارد.

این نظرسنجی که در روزهای ۲۸ جولای تا اول آگوست (۷ تا ۱۱ مرداد) انجام شد، نشان داد که میزان محبوبیت بن علی ییلدریم نخست وزیر ترکیه نیز با افزایش ۱۸ درصدی به ۵۸ درصد رسیده است.

در تاریخ ۲۶ تیر گروهی از نظامیان ارتش ترکیه در آنکارا با حمله به پارلمان، کاخ ریاست جمهوری و تلویزیون دولتی قصد سرنگون کردن دولت و به دست گفتن اوضاع در این کشور را داشتند که با حضور مردم و نیروهای امنیتی این کودتا شکست خورد.

در پی این کودتای نافرجام، دولت ترکیه دهها هزار نفر از نظامیان، کارکنان نهادهای دولتی و قضایی را به خاطر ارتباط با عوامل کودتا بازداشت یا اخراج کرد.

در خلال این کودتای نافرجام، دستکم ۲۴۶ نفر کشته و بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ نفر زخمی شدند.

دولت ترکیه فتح الله گولن، روحانی مخالف را که در تبعید خود خواسته در امریکا است، طراح اصلی این کودتا می‌داند و خواستار استرداد وی به ترکیه شده است. اگرچه گولن هر گونه ارتباط با این کودتا را رد کرده و این اقدام را محکوم کرده است.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس