تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه به سیاست‌های کلی خانواده در برنامه ششم توسعه تاکید کرد. محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: با توجه به کاهش نرخ ازدواج در جامعه طبیعتا منشور نظام خانواده که […]

[ad_1]

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه به سیاست‌های کلی خانواده در برنامه ششم توسعه تاکید کرد.

محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: با توجه به کاهش نرخ ازدواج در جامعه طبیعتا منشور نظام خانواده که توسط رهبری ابلاغ شده می تواند به عنوان سند بالادست در قوانین کشور مورد توجه قرار گیرد و مسیر جامعه را ریل گذاری کند و دستگاه های مختلف فرهنگی و اجتماعی را به این سمت هدایت کند که خانواده محور برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی باشد.

وی اضافه کرد: اگر مجموع فعالیت های ما در حوزه فرهنگی و اجتماعی معطوف به تشکیل، تحکیم و تقویت خانواده باشد، گرفتار سرابی که غرب شده نمی شویم اما اگر روند همانی باشد که در این سال‌ها دیدیم بعید نیست خانواده در ایران گرفتار بلای خانمان سوزی شود که گریبان غرب را گرفت.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: اینکه کودک در مهدکودک و سالمندان در خانه سالمندان حضور داشته باشند، روابط عاطفی هر روز تضعیف شود، کانون خانواده در نتیجه رواج الگوی ازدواج سیاه از هم بپاشد و مناسبات به سمت تجردگرایی پیش برود و این امر به هنجاری در جامعه تبدیل شود، بسیار می تواند مهلک و آسیب رسان به کانون خانواده باشد.

وکیلی با بیان اینکه برنامه ریزی ها در نظام فرهنگی و اجتماعی کشور باید حول تشکیل، تحکیم و تقویت خانواده شکل بگیرد گفت: طبیعتا در کانون خانواده زن جایگاه محوری پیدا خواهد کرد و این امر نیازمند فراهم شدن بستر ازدواج آسان است.

وی در پایان با بیان اینکه سیاست های کلی خانواده باید در برنامه ششم به صورت ملموس وجود داشته باشد یادآور شد: کمیسیون فرهنگی باید مجددا برنامه ششم را با توجه به سیاست های ابلاغی رهبری باز بینی کند و کمیسیون تلفیق نیز جایگاه سیاست های خانواده را در برنامه ششم مشخص کند تا ان شاءالله در برنامه ششم شاهد توجه کافی به سیاست های خانواده باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس