تاریخ انتشار: ۳۰ ارد ۱۳۹۵
آیت الله موسوی تبریزی:

دبیر کل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: مجلس دهم باید به فکر حل مشکلات اقتصادی، ایجاد عدالت اجتماعی و ایستادگی در برابر قانون گریزی هایی باشد که خیلی‌ها به آن عادت کرده‌اند.

به گزارش “گذارنیوز”  آیت‌الله حسین موسوی تبریزی صبح امروز در گردهمایی شوراهای اصلاح‌طلبان سراسر کشور که در مرکز همایش های بین‌المللی نیایش برگزار شد با اشاره به پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم اظهار کرد: اتفاقاتی کهدر طول هشت سال دولت نهم و دهم دررابطه با بیت المال رخ افتاد موجب یک عقب گرد اخلاقی و فرهنگی در جامعه ما شد تا آنجا که در کشور اسلامی ما که در سالهای اول انقلاب، ایمان،‌ ایثار و گذشت را تجربه کرده بودیم اکنون به وضعیت رسیده ایم که دیگر این ارزش های اخلاقی را در جامعه نمی بینیم و این بزرگترین ضرری بود که در طول آن هشت سال اتفاق افتاد.

وی افزود:‌ البته مدام نباید گفت که دیگران آمدند و بردند و خوردند چرا که ما اصلاح‌طلبان هم ضعف نشان دادیم و گاهی اختلافات ما باعث سوء استفاده دیگران شد که بیایند و ببرند و بخورند.

دبیر کل مجمع محقق و مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه اگر جبهه اصلاحات ایثار و گذشتی را که در سال ۹۲ از خود نشان داد در سال ۸۴ تا ۸۸ نیز نشان می داد دوران هشت ساله دولت های نهم و دهم شکل نمی گرفت،‌ اظهار کرد: اگرما همان گذشت، ایثار و مصلحت گرایی را در سال‌های ۹۲ و ۹۴ تجربه کردیم را در سال‌های ۸۴ و ۸۸ هم به کار گرفته بودیم کشور وضعیتی بهتر از حال حاضر داشت.

موسوی تبریزی با تاکید بر اینکه بدون گذشت و ایثار کارها پیش نخواهد رفت اظهار کرد: ما با رعایت مصالح جمعی و ترجیح آن به مصالح گروهی و جناحی در سال ۹۲ و ۹۴ به موفقیت رسیدیم و که یکی از عوامل موثر در پیروزی آقای روحانی نیز گذشت آقای عارف به خاطر خدا و خدمت به مردم بود.

دبیر کل مجمع محققیت و مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به نتایج انتخابات مجلس دهم اظهار کرد: آنچه مردم در این انتخابات می خواستند تقدیر بود و پاداش آن‌ها نیز این است که مجلس دهم در حل مشکلات اقتصادی و ایجادعدالت اجتماعی کوشا باشد و در برابر قانونگریزی که خیلی ها به آن عادت کرده‌اند و می‌گویند تا آخر عمر می‌توانند رد صلاحیت کنیم ایستادگی کنیم.

وی ادامه داد: اگر در جایی یک نماینده پس از به دست آوردن آرای مردم به ناحق رد صلاحیت شد، کسی حق ندارد برخلاف قانون بگوید جایگزین آن نماینده باید در انتخابات میان دوره‌ای مجلس مشخص شود بلکه بنا بر قانون باید نفر بعدی که ۲۵ درصد آرا را به دست آورده جایگزین آن نماینده شود.

موسوی تبریزی افزود: البته جایگزینی نفر بعدی به جای نماینده مردم به معنای این نیست که از حق او بگذاریم چرا که گذشتن از حق یک نماینده گذشتن از حق یک ملت است و زیر پا گذاشتن قانون مسلم محسوب می‌شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس