تاریخ انتشار: ۲۸ بهم ۱۳۹۴
پروانه مافی:

نمایندگان آتی مجلس باید به فکر مباحث اقتصادی و محقق نمودن مسائل مربوط به برجام ۲ باشند و تامین معیشت مردم باید از اولویت های دولت و مجلس باشد تا بتوانیم گره های معیشتی مردم را باز کنیم.

پروانه مافی، کاندید انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تهران؛ در گفتگو با ۹صبح، ایجاد تحول اقتصادی در دو سال باقی مانده از عمر دولت یازدهم را امکانپذیر دانست و گفت: همانطور که دولت تدبیر و امید در دوسال اول فعالیت خود توانست برجام را با موفقیت به فرجام برساند و این مهم را که بیش از ۱۲ سال ایران را با مشکلات مربوط به خود از جمله تحریم، مشکلات مالی، فروش نفت و.. درگیر و متزلزل کرده بود مدیریت کند، قادر خواهد بود با شرایط خوبی که انشاالله در مجلس آینده پیش خواهد آمد تحول اقتصادی را نیز ایجاد کند.

وی ادامه داد: نمایندگان آتی مجلس باید به فکر مباحث اقتصادی و محقق نمودن مسائل مربوط به برجام ۲ باشند و تامین معیشت مردم باید از اولویت های دولت و مجلس باشد تا بتوانیم گره های معیشتی مردم را باز کنیم.

فرماندار سابق شمیرانات درخصوص تاثیر حل مناقشات بین المللی بر مشکلات داخلی و معیشت مردم خاطرنشان کرد: این امر بستگی به این دارد که ما در سیاست خارجی در کدامین قسمت جهان باشیم این مهم است که در کجا قرار گرفته و نقش مان تا چه حد موثر باشد و آن استراتژی ها و خط قرمزها کجا هستند و ما چگونه می توانیم در این بازی بین المللی بازیگری مناسبی و ایده آل باشیم.

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران افراط بر سیاست داخلی را امری مردود خواند و اظهار کرد: دولت صلای اعتدال زد و مردم هم به همین صلا جواب دادند و دولت اعتدال را انتخاب کردند الان هم مجلس همین مسیر را طی می کند و همه مردم می گویند به نمایندگی رای می دهیم که تندروی نداشته باشند حال از هر جناحی که می خواهد باشد. لذا حذف تندروها خواست نهایی مردم است و خواهان برخورداری از یک مجلس معتدل با وجود گروه های سیاسی هستند. طبیعتا این ندا و خواست قلبی مردم است و وقتی محقق شود مشکلات داخلی کشور نیز حل خواهد شد و دولت می تواند بر مسائل و موانع فائق آید.

وی ادامه داد: اگر اعتدالیون در مجلس حضور پیدا کنند به طور حتم مجلس به یک وحدت و ثبات فکری خواهد رسید، وجود افراط و تفریط منجر به ضرر و زیان در کشور می شود.

مافی همکاری و حمایت خود از آقای روحانی را با شروع فعالیت در ستاد انتخابی ذکر کرد و گفت: امیدواریم بتوان به مجلسی برسیم که همراه و همدل با دولت باشد.

فرماندار سابق شمیرانات حضور گروه ها و جناح های سیاسی مختلف در مجلس را بسیار تاثیرگذار خواند و تاکید کرد: این امر می تواند بر کارآمدی نمایندگی که در مجلس هستند تاثیر بسزایی داشته باشد و تمرکز آنها را بر روی مسائل اصلی و حساس کشوربالا برده و وضعیت بهتری را در آینده داخلی کشور شاهد باشیم.

مافی پیش بینی کرد که مجلس دهم، مجلس خوبی خواهد بود و بیان کرد: انشاالله مجلس آینده مملو از نمایندگانی باشد که مشی اعتدال را انتخاب نموده اند.

وی در ادامه پیش بینی خود افزود: با توجه به روندی که وجود دارد و با توجه به خواست مردم که مهمترین اصل است، کسانی رای می آورند که مشی اعتدالی دارند و معتدلان قادرند که مشکلات کشور را با روند اعتدالی خود حل کنند و انشاالله عقلانیت که انتظار همه مردم از مجلس است در آن متجلی شود.

این عضو شواری مرکزی حزب کارگزاران با اشاره به وظایف اصلی مجلس یادآور شد: وظایف نمایندگان همانطور که در قانون هم مشخص شده در دو بخش است یکی قانون گذاری و دیگری نظارت بر اجرای قانون. باید نمایندگانی در راس کار قرار گیرند که به این دو مقوله به صورت جدی بپردازند، مخصوصا بخش دوم؛ بسیاری از مشکلاتی که در سال های گذشته در کشور به وجود آمد شاید به دلیل ضعف در بخش نظارت بوده است، بخش نظارت بر اجرای قانون در گذشته قوی نبوده و تعاریف جدی نیز برای آن نشده بود و نتیجه آن این چیزی است که پدید آمد.

مافی تمرکز اصلی خود را در صورت حضور در مجلس مباحث مربوط به زنان ذکر و گفت: مباحث مربوط به زنان و خانواده از جمله حقوق زنان یکی از برنامه هایی است که به طور خاص پیگیری خواهم کرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس